i5 11400F kule tipi soğutucu ile kullanılırsa nasıl olur?

@431168 yanlış anlama benim demek istediğim işlemci derin dondurucu gibi olsun istiyorsa yoksa kullandığı marka ve RPM hızına göre değişecektir elbette ki.
Anladım sizi, sizde yanlış anlamayın lütfen. Uçuk derecelerde çalışan bir işlemci değil. Orta halli bir kule tipi soğutucu yeterli olur. Örnek verdiğim ID-Cooling SE-224-XT modeli bir çok 240mm radyatör sıvı soğutucudan bile iyi performans verir. İyi bir kule tipi soğutucu sadece bu işlemcide değil diğerlerinde de gayet sağlıklı çalışır.
Hayır dostum stok soğutucu yetmiyor. 70 lerden felan fazla yani sıcaklık değerleri.
Haklısınız yeterli olmaz. Stok soğutucu yeterli olur gibi bir ifade kullanmadım ki. RTX3060Ti ile Cyberpunk 2077 yüksek ayarlarda stok soğutucu suyu kaynatacak dereceye geldiğini bizzat denedim, test ettim.

Dark X127 kullanıyorum. Genelde 50-58 derece arasında sıcaklığa ayarlı fan hızında gidiyor ama kasanın hava akışı da önemli.

Se-214-XT modeli yeterli olmaz mı arada 200tlye yakın fark var yakın zamanda işlemci değiştirmeyi düşünmüyorsa

Ben Forza 5 72 en yuksek derece dyinlight 2 de yuksek biraz 82leri geciyor fan biraz kafa utuluyor boyle buz gibi yapacak bir şey lazım bana basit takılan bir şey.
Ben Snowman T5 aldım apartın vidalarını tam sokmama rağmen oturmadı sallanıyordu iade edicem eğer değerlerim olurda yükselirse o zaman bakarım ama şuanda bakacaksan Se-214-xt bu modeli öneririm tek fan yeter

Anladım sizi, sizde yanlış anlamayın lütfen. Uçuk derecelerde çalışan bir işlemci değil. Orta halli bir kule tipi soğutucu yeterli olur. Örnek verdiğim ID-Cooling SE-224-XT modeli birçok 240mm radyatör sıvı soğutucudan bile iyi performans verir. İyi bir kule tipi soğutucu sadece bu işlemcide değil diğerlerinde de gayet sağlıklı çalışır.

Haklısınız yeterli olmaz. Stok soğutucu yeterli olur gibi bir ifade kullanmadım ki. RTX3060 Ti ile Cyberpunk 2077 yüksek ayarlarda stok soğutucu suyu kaynatacak dereceye geldiğini bizzat denedim, test ettim.

Fan sesi o oyundada kafa ütülüyüyor.
Bende o işlemciyi kullanıyorum. Gametech Freezer HD2.0 kullanıyorum kule tipi soğutucu olarak. Valorant'ta ortalama 65 derece falan oluyor.

Valorant'ta stok soğtucuyla 60 alıyorun.
ID-Cooling SE224 kullanıyorum. 50 dereceyi geçmedi.

Peki ne iş yapıyorynuz bilglisyarda.

Fan sesi o oyundada kafa ütülüyüyor.

Valorant'ta stok soğtucuyla 60 alıyorun.
Hyperx streamer starter pack aldım kulaklık efsane ses kalitesi mükemmel değil ama dış sesi kesiyor artık fan sesinden kurtuldum uygun fiyatlı kasada fan sesinden kurtulamazsın alışacaksın yüksek ses yada kulaklık başka yolu yok yada fanları sessiz fan yapacaksın 3 tane sessiz kasa fanı 600tl en az o paraya kulaklık alırsın :)

HyperX streamer starter pack aldım kulaklık efsane ses kalitesi mükemmel değil ama dış sesi kesiyor artık fan sesinden kurtuldum uygun fiyatlı kasada fan sesinden kurtulamazsın alışacaksın yüksek ses ya da kulaklık başka yolu yok ya da fanları sessiz fan yapacaksın 3 tane sessiz kasa fanı 600TL en az o paraya kulaklık alırsın :)

GT 501 kasa.
Dark X127 kullanıyorum. Genelde 50-58 derece arasında sıcaklığa ayarlı fan hızında gidiyor ama kasanın hava akışı da önemli.

Peki yukte nasıl ve kafa ütülüyor mu?
Anladım sizi, sizde yanlış anlamayın lütfen. Uçuk derecelerde çalışan bir işlemci değil. Orta halli bir kule tipi soğutucu yeterli olur. Örnek verdiğim ID-Cooling SE-224-XT modeli birçok 240mm radyatör sıvı soğutucudan bile iyi performans verir. İyi bir kule tipi soğutucu sadece bu işlemcide değil diğerlerinde de gayet sağlıklı çalışır.

Haklısınız yeterli olmaz. Stok soğutucu yeterli olur gibi bir ifade kullanmadım ki. RTX3060 Ti ile Cyberpunk 2077 yüksek ayarlarda stok soğutucu suyu kaynatacak dereceye geldiğini bizzat denedim, test ettim.

Takımı basitmi.

Yeni konular

Geri
Yukarı