i5 11400F oyunda %100 işlemci kullanımıyla 100 derece oluyor

• Konuyu başlatan bbow
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 30
  • Görüntüleme 201

bbow

Hectopat
Daha fazla  
RAM
16
Anakart
h-510m
Arkadaşlar merhaba Redem oynarken işlemci %100 görüyor ve 100 dereceye çıkıyor, oyunu CPU'dan GPU'ya aktarsam olur mu ve bunu nasıl yapabilirim?
Ayrıca mesela burada toplamı 97 olmuyor, neden böyle acaba ve bunu nasıl GPU'ya aktaracağım oyunu?

1713791546561.png

Arkadaşlar merhaba redem oynarken işlemci %100 görüyor ve 100 dereceye çıkıyor, oyunu CPU'dan GPU'ya aktarsam olur mu ve bunu nasıl yapabilirim?
Ayrıca mesela burada toplamı 97 olmuyor, neden böyle acaba ve bunu nasıl GPU'ya aktaracağım oyunu?

Eki Görüntüle 2175621

Termal macun veya soğutma sorunu var mı? Ve sorun olmazsa Görev Yöneticisi'nin işlemler ve performans bölümünü gönderir misiniz?

Stok fanla kullanıyorsan normal ama çok zararlı. Ekran kartına aktarmak istiyorsan görüntü kalitesini yükselt.

Yani bilgisayarı 1 yıl kadar önce almıştım hazır almıştım sistemde neyse o fanı bilmiyorum.

En az kule tipi soğutucu alman lazım. Bütçen nedir?

Termal macun veya soğutma sorunu var mı? Ve sorun olmazsa Görev Yöneticisi'nin işlemler ve performans bölümünü gönderir misiniz?

1 yıldır kullanıyorum macunu değiştirmedim fanımda sistemin hazır fanı oyun kapalıyken Görev Yöneticisi bu şekilde açıpta gösterebilirim

Dosya Ekleri

• 1713791948219.png
    1713791948219.png
    40,3 KB · Görüntüleme: 10
  • 1713791976563.png
    1713791976563.png
    60,5 KB · Görüntüleme: 11
Yani bilgisayarı 1 yıl kadar önce almıştım hazır almıştım sistemde neyse o fanı bilmiyorum.

Büyük ihtimal stok fandır stok fan o işlemciyi soğutmaya yetmiyor bende de i5 11400F var ilk aldığımda 95 derecelerde geziyordu. BIOS'tan bir ayar var ayarlardan AI tweaker kısmına gel ASUS performance echancement ayarını acıksa kapat bunu kapatınca yanlış hatırlamıyorsam işlemci 80 dereceyi gecince gücünü kısıyordu. Bu ayar kapalı oynuyorum bir zararını görmedim 80 derecenin üstüne cıkmıyor islemcim.

1 yıldır kullanıyorum macunu değiştirmedim fanımda sistemin hazır fanı oyun kapalıyken Görev Yöneticisi bu şekilde açıpta gösterebilirim.

Windows < arka plan uygulamaları < güvenlik hariç bütün uygulamaları kapat.

Oyun oynarken kayıt için medal, bir de Opera açık diğerleri uygulama değil ki.

Yine de boş yere kaynak tüketiyor.

İşlemci kullanımı düşerse söyle.

Geri
Yukarı