i5 11400F oyunda %100 işlemci kullanımıyla 100 derece oluyor

• Konuyu başlatan bbow
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 30
  • Görüntüleme 207
Windows < arka plan uygulamaları < güvenlik hariç bütün uygulamaları kapat.

Yine de boş yere kaynak tüketiyor.

İşlemci kullanımı düşerse söyle.

Kullanımla alakası yok işlemcinin stok fanı sıkıntılı ne kadar az uygulama acık olsa da oyuna girdiğinde o işlemci pişecek.

Kullanımla alakası yok işlemcinin stok fanı sıkıntılı ne kadar az uygulama acık olsa da oyuna girdiğinde o işlemci pişecek.

Biliyorum. Söylüyorum ya hem kule tipi soğutucu al bütçen nedir hem de arka plan uygulamarını kapa diye. Hem ısınmasını demedim kullanım düşsün diye dedim.

Ha unutmadan çok sıcak bir yerde yaşıyorsan ya da yaşadığın yer yazın katlanılmayacak bir hal alıyorsa yaz gelmeden bir kule tipi fan almaya bak ben de öyle yapmayı düşünüyorum.

Öyle bilgisayarın çok yavaşlar. Bence kule tipi soğutucu al en iyi çözüm.

Dostum aynı işlemciyi kullanıyorum ve bu ayarı yaptıktan sonra bir sorun yaşamadığımı belirttim zaten. Kaldı ki yaşarsa kapatır denemekten zarar gelmez. Ne yapsın adam kule tipi soğutucu gelene kadar oyun oynamasın mı ya da 100 derecede mi oynasın?

Öyle bilgisayarın çok yavaşlar. Bence kule tipi soğutucu al en iyi çözüm.

Ortalama işimi görecek minimum fiyatlı model önerir misiniz?

Dostum aynı işlemciyi kullanıyorum ve bu ayarı yaptıktan sonra bir sorun yaşamadığımı belirttim zaten. Kaldı ki yaşarsa kapatır denemekten zarar gelmez. Ne yapsın adam kule tipi soğutucu gelene kadar oyun oynamasın mı ya da 100 derecede mi oynasın?

Ayarı bulamadım ya detaylıca anlatır mısınız?

Hocam BIOS'ta dediğiniz ayarı bulamadım.

BIOS'a gir F7'ye ya da Advanced mode yazan yere tıkla AI tweaker yeri var oraya gir dediğim ayar orada onu kapalı yap bir dene bakalım baktın olmadı tekrar kapatırsın. Ek olarak kule tipi soğutucu aldıktan sonra o ayarı tekrar aktif hale getir performans artısı sağlar ama şu anlık böyle kalması senin için daha iyi.

BIOS'a gir F7'ye ya da Advanced mode yazan yere tıkla AI tweaker yeri var oraya gir dediğim ayar orada onu kapalı yap bir dene bakalım baktın olmadı tekrar kapatırsın. Ek olarak kule tipi soğutucu aldıktan sonra o ayarı tekrar aktif hale getir performans artısı sağlar ama şu anlık böyle kalması senin için daha iyi.

Hocam F7'ye basınca bunlar çıktı karşıma bunlardan biri mi acaba ya da başka bir yerden mi bulacağım

Dosya Ekleri

• 1713793590247.png
    1713793590247.png
    647,5 KB · Görüntüleme: 6
  • 1713793602197.png
    1713793602197.png
    283,7 KB · Görüntüleme: 6

Yeni konular

Geri
Yukarı