i5-11400F RTX 2060 sistem ne kadar eder?

Çünkü 20 kya aldığım sistemde performans fazla olacak SSD dediğin şey çok hayati değil işlemcide stok fanla idare edebilirsin bir süre.
inanın ilk aldığımda stok fanla 3 gün bile idare edemedim. Hemen kule tipi soğutucuya geçmiştim hocam. Yani farklı masrafları da göz önüne alırsak her türlü 20 binden çok daha fazla bir fiyat vereceğimiz kesin 4060'lı sisteme. Bunu düşününce de bu sistemin 15 bin etmesi gerekir.

Atmıyorum zaten 20k etmez dedim
Peki sizce bunu hiç satmadan 4060 veya 4070 ekran kartına geçip yola devam edilmeli mi? Yoksa komple satılıp sıfırdan mı hareket etmeliyim? Napardınız siz olsanız?

inanın ilk aldığımda stok fanla 3 gün bile idare edemedim. Hemen kule tipi soğutucuya geçmiştim hocam. Yani farklı masrafları da göz önüne alırsak her türlü 20 binden çok daha fazla bir fiyat vereceğimiz kesin 4060'lı sisteme. Bunu düşününce de bu sistemin 15 bin etmesi gerekir.

Peki sizce bunu hiç satmadan 4060 veya 4070 ekran kartına geçip yola devam edilmeli mi? Yoksa komple satılıp sıfırdan mı hareket etmeliyim? Napardınız siz olsanız?
Hocam DDR5 yükseltmesi yapacaksan sistemini sat ama DDR4'te kalacaksan sadece ekran kartını yükselt. Şu an sisteminin diğer bileşenleri gayet iyi.

Hocam ilerde işlemci upgrade etmek istediğinde soket sorunu olucak.Ama ben 4060 takar bi 3 4 yıl daha yoluma bakarım diyorsan sıkıntı yok.

İnanın ilk aldığımda stok fanla 3 gün bile idare edemedim. Hemen kule tipi soğutucuya geçmiştim hocam. Yani farklı masrafları da göz önüne alırsak her türlü 20 binden çok daha fazla bir fiyat vereceğimiz kesin 4060'lı sisteme. Bunu düşününce de bu sistemin 15 bin etmesi gerekir.

Peki sizce bunu hiç satmadan 4060 veya 4070 ekran kartına geçip yola devam edilmeli mi? Yoksa komple satılıp sıfırdan mı hareket etmeliyim? Ne yapardınız siz olsanız?

Sat DDR5 geç bence.

Merhaba, elimdeki masaüstünü ne kadara satabilirim sizce? Sorunsuz çalışmakta tüm parçalar ve satmak mümkün mü yoksa ilanda öyle kalır mı aylarca?

İşlemci: Intel i5-11400F
Anakart: ASUS ROG STRIX B560-E Gaming Wi-Fi Intel B560 LGA1200 DDR4.
Ekran kartı: GeForce RTX 2060 Gaming OC 6g.
RAM: Corsair Vengeance LPX 32 GB (4x8GB) DDR4 3200MHz.
PSU: High Power 750W 80+ Gold 14cm tam modüler PSU.
M.2: Samsung 1TB 980 3500/3000mb/s M.2 NVMe.
SSD: Kioxia 480GB Exceria serisi SATA 3.0 SSD (555MB okuma / 540 MB yazma)
Hard disk: 1 TB HDD.
Kasa: MSI MAG Forge 100R ARGB LED fanlı ATX oyuncu kasası.
İşlemci soğutucu: ID-Cooling SE-224-XT Black işlemci soğutucu.

Yaklaşık 15.000 civarına rahat alıcı bulursunuz.

Hocam parçalar dengesiz gibi geldi bana, 32 gb ram 750w gold power alacağınıza 16 gb ram 550w bronze power alıp ekran kartına yatırım yapsaydınız mesela ederi artardı, samsung evo 980 de gereksiz maliyet olmuş, ben parça parça satsanız daha çok kar edeceğinizi düşünüyorum.

Peki sizce bunu hiç satmadan 4060 veya 4070 ekran kartına geçip yola devam edilmeli mi? Yoksa komple satılıp sıfırdan mı hareket etmeliyim? Ne yapardınız siz olsanız?

i5 11400F ile RTX 4060 darboğaz yapmaz rekabetçi oyunlarda 200 FPS üzeri de verir diye düşünüyorum bir test videolarına bakmam gerekiyor, şahsen ben 4060 takıp devam ederdim.

Son düzenleme:
Hocam DDR5 yükseltmesi yapacaksan sistemini sat ama DDR4'te kalacaksan sadece ekran kartını yükselt. Şu an sisteminin diğer bileşenleri gayet iyi.

Hocam ilerde işlemci upgrade etmek istediğinde soket sorunu olucak.Ama ben 4060 takar bi 3 4 yıl daha yoluma bakarım diyorsan sıkıntı yok.

Sat DDR5 geç bence.

Bi 3 4 yıl daha devam edeyim düşüncesi var bende de. Çünkü diğer parçalarım beni iyi bir müddet daha götüreceği kanaatindeyim. Ekran kartı upgradesi yapmak en başında aklıma yatmıştı fakat biraz kafam karıştı. 4060 ideal gibi duruyor ama çoğu insan artık 8 gb ram'in yetmediğini söylüyor. Böyle olunca da 4070 alsam diyorum ama bu sistemde de darboğaz yapmaz mı? Monitörüm 1080p. Bu konu sırf kafamı karıştırdığından komple satsam mı diye düşündüm yoksa sadece ekran kartı upgradesi ile yoluma devam etmek istiyorum. Ne diyorsunuz bu duruma beyler?
Hocam parçalar dengesiz gibi geldi bana, 32 gb ram 750w gold power alacağınıza 16 gb ram 550w bronze power alıp ekran kartına yatırım yapsaydınız mesela ederi artardı, samsung evo 980 de gereksiz maliyet olmuş, ben parça parça satsanız daha çok kar edeceğinizi düşünüyorum.

i5 11400F ile RTX 4060 darboğaz yapmaz rekabetçi oyunlarda 200 FPS üzeri de verir diye düşünüyorum bir test videolarına bakmam gerekiyor, şahsen ben 4060 takıp devam ederdim.

Hocam bu sistemi toplarken ekran kartı almadım. Önceki sistemimden vardı ve tüm birikimi geri kalan parçalara yatırmıştım. O zamanlar yine ekran kartım kurtarıyordu ondan böyle dengesiz gibi gözüküyor.

Ekran kartı çok da dengesiz değil hocam anakart bana dengesiz ve gereksiz geldi B560M Gaming Wi-Fi ne gerek var 1200 pin soket için.
Hocam o da şöyle oldu söyleyeyim. 2 tane anakart değiştirdim ben amazondan almıştım. Saçma sapan sorunlarla çok uğraştım öyle olunca da iade edip iyisi olsun diyip bir gazla onu almıştım. :) Üstteki soruma sizin yorumunuz nedir?

Geri
Yukarı