i5 11400F - RTX 3050 sistemde FPS düşüklüğü 60 Hz monitörden kaynaklı olabilir mi?

CemBngl

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
CMS jant ve makina sanayi
Merhaba i5 11400F, RTX 3050, 16 GB RAM'imin olduğu bilgisayara idareten 60 Hz'lik dandik bir monitör taktım fakat çok az FPS alıyorum darboğaz yok. Monitörden olduğuna emin olmak istiyorum fikri olan var mıdır?

Merhaba i5 11400F, RTX 3050, 16 GB RAM'imin olduğu bilgisayara idareten 60 Hz'lik dandik bir monitör taktım fakat çok az FPS alıyorum darboğaz yok. Monitörden olduğuna emin olmak istiyorum fikri olan var mıdır?

Monitör FPS'ye etki etmez fakat dikey eşitleme yani V-Sync açıksa FPS 60'a sabitlenir. Yani FPS niz 60'a sabit işte bu yüzdendir.

RTX 3050 kötü bir ekran kartı. Az dediğiniz FPS miktarları ne kadar ? İnternetteki aynı parçalarla yapılan testlerden düşük mü FPS alıyorsunuz ?
Evet hocam internette aynı sistem ile 250/300 iken CS2 de bende 130

Yani CS2 tam oturmuş bir oyun değil fakat YouTube'daki testlerde değerler nasıl? Monitörle alakalı durum değil bu arada anormal bir FPS düşüşü varsa sistem kaynaklıdır.
İnternetteki testlerde 250/300 FPS iken bende 130 /150

Sistemsel bir sıkıntı var belli ki sıcaklık değerleri işlemci kullanımı GPU kullanımı bunların takibini yapın derim.
Gerekli testleri de yaptım Benchmark da iyi veriyor. Çok tuhaf bir durumun içerisindeyim 😶. Sıcaklıklar normal seyrediyor ama FPS düşük kalıyor

Sistemsel bir sıkıntı var belli ki sıcaklık değerleri işlemci kullanımı GPU kullanımı bunların takibini yapın derim.
Monitör 60 Hz çözünürlügu emin değilim ama 1600x bişey olması lazjm

Gerekli testleri de yaptım benchmark da iyi veriyor. Çok tuhaf bir durumun içerisindeyim 😶. Sıcaklıklar normal seyrediyor ama FPS düşük kalıyor.

Monitör 60 Hz çözünürlügu emin değilim ama 1600X bir şey olması lazjm.

Yani kendimden örnek vereyim monitörün 75 Hz 1440 X 900 Samsung monitörüm var 1920x1080 de destekliyor sanal olarak CS2 de 1080p medium ayarlarda 100-150 FPS civarı geziyorum gayet de normal monitör hiçbir etki etmiyor. Bu arada ekran kartı sürücüsü stabil olmayabilir ben kendi kartımda çok yaşadım hocam özellikle CS2 çok ekran kartı isteyen bir oyun driver bile sıkıntı olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı