i5 11400F RX 6650 XT sistem ne kadar idare eder?

Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Sapphire RX 6650 XT 8Gb Gaming Nitro OC+ // i5 11400F (Stok fan) // Msı B560M Pro-E // Kıoxıa Excerıa G2 (1TB) // GF SERIES GF600 // Msı Vampiric 100R // Lenovo D24-20 // SteelSeries Prime // Xrades 80x30 MaousePad // Windows 11 Pro
Selam sadece günlük işlerim ve ayda 1 oyun oynamak için bilgisayar kullanan biriyim sisteminde neredeyse her ay temizlik yapmaya özen gösteriyorum termal macun bakımını (işlemci) her yılda 1 yapıyorum aslında bu sitem bana hayli hayli yetitor ancak kafama takılan bir soru var aklımdaki soru şu: Acaba bu sistem beni ne kadar götürür?

Not: Bu konunun hangi kategori için uygun olduğunu bilemedim o yüzden mecbur konu dışı olarak açtım konuyu başlık düzeltme amaçlı raporlarsanız sevinirim.❤️

i5 11400F (stok fan)
Sapphire RX 6650 XT 8 GB Gaming Nitro OC+
HyperX Fury 16 GB DDR4 3200MHz CL16 (16x1)
MSI B560M Pro-e
MSI Vampiric 100R ( üçlü Thermalright TL-C12C-S ARGB kasa fanı ile kullanıyorum)
Lenovo D24-20 75Hz 4ms monitör.
GF series GF600.🫤

Hocam 5-6 sene eğer çok ağır ultra grafiklerde oyun vb. oynamıyorsanız. Bir de günlük işlerim derken nasıl işler blender falan değilse 5-6 yıl.

Dediğinize göre 6 7 yıl kullanabilirsiniz ama her ay temizlik yaptığınızı iddia ettiğinize göre büyük ihtimalle 1 2 yıla bozarsınız. Bilgisayarlar öyle sürekli temizlenmeye ihtiyacı duyan ürünler değil.

Dediğinize göre 6 7 yıl kullanabilirsiniz ama her ay temizlik yaptığınızı iddia ettiğinize göre büyük ihtimalle 1 2 yıla bozarsınız. Bilgisayarlar öyle sürekli temizlenmeye ihtiyacı duyan ürünler değil.

1 ayda bir sadece filtreleri temizliyorum parça söküp temizlik yapmıyorum ayda 1

Hocam 5-6 sene eğer çok ağır Ultra grafiklerde oyun vb. oynamıyorsanız. Bir de günlük işlerim derken nasıl işler Blender falan değilse 5-6 yıl.

Oyun oynadığım zaman bazen yüksekte oynuyorum ama %98 oyun oynadığım zaman oyunun benim sistemim için öngördüğü ayarlarda oynuyorum kasma donma gibi problemlerim yok günlük kullanım ise Google gezintisi YouTube film/dizi izleme gibi render gibi işlerle uğraşmıyorum.

Geri
Yukarı