i5 11400F RX 6700 için güç kaynağı önerisi

WARTEX

Kilopat
Merhaba,
Güncel sistemim;
i3 10100F -CPU
RX 5500 XT -GPU
Zalman Megamax 500W -PSU

Ekran kartımı RX 6700 ile yenileyeceğim. Bir iki ay içinde de işlemcimi i5-11400F ile değiştirmeyi düşünüyorum.

Yarın FurMark testini yapacağım.

Öncelikli olarak bu PSU ne kadar idare eder? Önemli nokta bu.

Son düzenleme:
Merhaba,
Güncel sistemim;
i3 10100F -CPU
RX 5500 XT -GPU
Zalman Megamax 500W -PSU

Ekran kartımı RX 6700 ile yenileyeceğim. Bir iki ay içinde de işlemcimi i5-11400F ile değiştirmeyi düşünüyorum.

Yarın FurMark testini yapacağım. Düşünceniz nedir? Yeterli olacak mıdır?

Yeni bir PSU'ya geçmenizi öneririm bütçe nedir?

Yeni bir PSU'ya geçmenizi öneririm bütçe nedir?
Şu anlık bir bütçem yok. Amacım ekran kartını yükseltip, darboğaza 1-2 ay katlanıp işlemcimi yükseltmek.
Aslında PSU'mu 550W diye hatırlıyordum, o yüzden sipariş verirken bu konuda pek durmadım :)

650W yetecektir ama garanti olsun diye 700 watt alınabilir.
Hocam o seviyedeki PSU'ların yeterli olacağı konusunda bence hepimiz zaten hemfikiriz.
Öncelikli olarak bu PSU ne kadar götürür. FurMark testini geldiği gibi yapacağım.

Şu anlık bir bütçem yok. Amacım ekran kartını yükseltip, darboğaza 1-2 ay katlanıp işlemcimi yükseltmek.
Aslında PSU'mu 550W diye hatırlıyordum, o yüzden sipariş verirken bu konuda pek durmadım :)
Bütçe sıkıntı değilse https://www.akakce.com/power-supply/en-ucuz-asus-tuf-gaming-750b-750-w-fiyati,1093721862.html

Bütçe sıkıntı değilse https://www.akakce.com/power-supply/en-ucuz-asus-tuf-gaming-750b-750-w-fiyati,1093721862.html

Bu PSU'nun Gold Full moduler olanını tavsiye ederim daha mantıklı olacaktır eğer bütçede bir sıkıntınız yok ise.

PSU'nun tam modeli nedir? Megamax dediğiniz, TXII ise 500W olması muhtemel yine de RX 6700'ü (XT olmayan) çalıştırması mümkün ama gayet düşük kaliteli ve koruma yönünden eksik bir ürün. Ne kadar gider sorusuna net bir yanıt vermek pek de mümkün değil. Uzun süre sorunsuz da çalışabilir. Sınırına yakın kullanılacağı için ömrü çabuk da tükenebilir. Güvenilir mi? Şahsen, ilk fırsatta daha iyi bir modele geçmeye çalışırdım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı