i5-11400F sistem görüntü vermeden kapanıyor

qzeus07

Femtopat
Merhaba gamingen sitesinden aldığımız iki adet hazır sistemimizin birinde arıza çıktı bildiğim kadar müdahale ettim ancak işe yaramadı. Bilgisayarın güç tuşuna basıyoruz açılıyor fakat monitörde herhangi bir hareketlilik yokken kasa kendi kendine açılıp kapanıyor. Speaker bağladım ötme yok, RAM'ları çıkarıp tek tek denedim yine aynı, BIOS pilini, ekran kartını, RAM'leri çıkartıp 5-10dk bekledim geri monte ettim yine aynı.

Gametech HD6.2 Pro soğutucu taktıktan sonra öyle oldu ancak taktıktan sonra bilgisayar açıldı ve kullandım ondan sonra soğutucuyu yerine tam oturtamadığım için yardım istedim ve geri takmak için uğraştım o sırada RAM'leri de çıkardım geri taktım saat geç olduğu için denemeden uyudum ve sabah işe gittim akşam gelip bilgisayarı açmak istediğimde bu sorunla karşılaştım, ne yapmalıyım?

Kuzenimin bilgisayarı bana anlattığı gibi sizlere birinci ağızdan yazdım yardımcı olursanız sevinirim.

Sistem:

İşlemci: i5-11400F
Ekran kartı: ASUS Dual GeForce RTX 3050 OC Edition 8 GB GDDR6 128 bit ekran kartı 4711081635321.
Anakart: ASUS B560M-K
RAM: XPG Gammix D30 8 GB 3200 MHz DDR4 CL16 RAM AX4U32008G16A-SR30
Depolama: Kingston NV2 Snv2s/500g 500GB 3500/2100mb/s PCI-e NVMe M.2 SSD disk adad6kın0020.
Kasa: Vento VG15FE.

Sıfır sistem aldığınızda arızalı çıktıysa niye kendi yöntemlerinizle tamir etmeyi denediniz ki, keşke direkt değişim isteseydiniz. Soğutucuyu ve işlemciyi kontrol edin. Ek olarak zorlama yapıldıysa soğutucu takılırken anakarta da zarar gelmiş olabilir.

Hocam ben urfadayım kuzenim antepde ben teknisyenim arızalarımı kendim çözerim genelde ancak kendisi uzak olduğu için görüntülü görüşerek kendisine yardımcı oldum ve RAM'ların arızalı olduğu teşhisini koydum elinde farklı RAM olmadığından tam da emin olamadım sizlere danışmak istedim.

Teknik servisi aradığımızda her zamanki Gaming.Gen.TR müşteri hizmetleri sıra yok sıram 1 olmasına rağmen cevap alamadım. Teşekkür ederim.

Hocam ben urfadayım kuzenim antepde ben teknisyenim arızalarımı kendim çözerim genelde ancak kendisi uzak olduğu için görüntülü görüşerek kendisine yardımcı oldum ve RAM'ların arızalı olduğu teşhisini koydum elinde farklı RAM olmadığından tam da emin olamadım sizlere danışmak istedim.

Teknik servisi aradığımızda her zamanki Gaming.Gen.TR müşteri hizmetleri sıra yok sıram 1 olmasına rağmen cevap alamadım. Teşekkür ederim.
En azından arızayı tespit etmişsiniz, geçmiş olsun.

Geri
Yukarı