Sistem temizleme sonrası sistem görüntü vermeden kapanıyor

OmurOzan

Hectopat
Daha fazla  
Bugün 1-2 ay sonra (bilgisayarı yeni topladım) PC'yi temizlemek için içini açtım bazı parçaları söküp geri taktım. Neyin nereye nasıl takılacağı hakkında bilgim var. Yanlış takmış olmam çok düşük ihtimal. Sonra kasadaki açma tuşuna bastığımda fanlar dönüyor, ışıkları geliyor ancak ekrana görüntü gelmeden geri kapanıyor ve bunu kendi kendine tekrarlıyor. Sizce sebebi ve çözümü ne olabilir? Lütfen anakart işlemci yanmış demeyin ben yanarım ☹️

Bugün 1-2 ay sonra (bilgisayarı yeni topladım) PC'yi temizlemek için içini açtım bazı parçaları söküp geri taktım. Neyin nereye nasıl takılacağı hakkında bilgim var. Yanlış takmış olmam çok düşük ihtimal. Sonra kasadaki açma tuşuna bastığımda fanlar dönüyor, ışıkları geliyor ancak ekrana görüntü gelmeden geri kapanıyor ve bunu kendi kendine tekrarlıyor. Sizce sebebi ve çözümü ne olabilir? Lütfen anakart işlemci yanmış demeyin ben yanarım ☹️
Hocam statik elektriği boşalttınız mı başlamadan önce?

CPU Pinlerini kontrol edin mümkünse. Bellekleri anakart kılavuzunda yazan şekilde taktığınızdan emin olun. Mümkünse tek tek deneyin. Sistemde dahili GPU mevcutsa dahil GPU ile test edin.

Donanımınız neydi bu arada?

Yok hocam. Hemen panik yapmayın. Statik elektrik olabilir. Fişten çekip açma düğmesine birkaç kez basın. Sonra yine deneyin.

Neyin nereye nasıl takılacağı hakkında bilgim var.

Hocam ben bir yerde görmüştüm bir adam 10. nesil bilgisayar toplamış arkadaşı bilgisayar mühendisi olduğu için parçaları o takmış sonra ekrana görüntü gelmemiş kasayı açıp her yeri kontrol etmişler sonra CPU fanını kaldırdıklarında işlemcinin ters takılı olduğunu(üstü alta altı üste gelecek şekilde) ve tüm pinlerin yamulduğunu görmüşler.
Bugün 1-2 ay sonra (bilgisayarı yeni topladım)

Hocam sakin paniklemeyin hemen.

Hocam ben bir yerde görmüştüm bir adam 10. nesil bilgisayar toplamış arkadaşı bilgisayar mühendisi olduğu için parçaları o takmış sonra ekrana görüntü gelmemiş kasayı açıp her yeri kontrol etmişler sonra CPU fanını kaldırdıklarında işlemcinin ters takılı olduğunu(üstü alta altı üste gelecek şekilde) ve tüm pinlerin yamulduğunu görmüşler.

Ya haber yalandır ya da adamın diploması sahtedir.

Hocam statik elektriği boşalttınız mı başlamadan önce?

O nedir hocam?

CPU pinlerini kontrol edin mümkünse. Bellekleri anakart kılavuzunda yazan şekilde taktığınızdan emin olun. Mümkünse tek tek deneyin. Sistemde dahili GPU mevcutsa dahil GPU ile test edin.

Donanımınız neydi bu arada?

R5 3400G.
MSI B550 A Pro.
Ekran kartı yok APU kullanıyorum.
750W 80+ PSU.
750GB HDD.
8 GB 3200 MHz RAM.
Not: HDD ve RAM dışında hiçbir parçayı yerinden çıkarmadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı