Çözüldü i5 11400F sistemde işlemci fanını çıkarıp taktıktan sonra sıcaklık artışı oldu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Kazımking1453

Decapat
İşlemcim i5 11400F fanı temizlemek için çıkarmıştım tekrar taktığımda eskisinden 5-10 derece daha sıcak gibi geldi. The Forest'a girdiğimde Max 80 81 dereceleri görüyor şu an. Normal midir?

Dosya Ekleri

• resim_2023-10-08_165836368.png
    resim_2023-10-08_165836368.png
    13,4 KB · Görüntüleme: 15
Çözüm
Evet tam oturttum.

Nasıl temizleyebilirim? Kazıyarak falan olur mu?
Bir peçete yardımı ile silebilirsin. Ve ardından yeni bir termal macun sürmen gerekmektedir. Yeni macunu ise nohut tanesi kadar işlemcinin ortasına sürüp fanı üstüne oturtursan yeterli olacaktır.
Ne olur termal macunu yenilediğini söyle.

Fanı çıkardıktan sonra tekrardan termal macun sürdün mü?

Stok fanı tam oturduğunuzdan emin misiniz? Benzeri bir sorun ile kardeşimin bilgisayarında karşılaştım stok soğutucunun ayakları kırılmış takarken. Soğutucuyu değiştirmek zorunda kaldım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet tam oturttum.

Nasıl temizleyebilirim? Kazıyarak falan olur mu?
Bir peçete yardımı ile silebilirsin. Ve ardından yeni bir termal macun sürmen gerekmektedir. Yeni macunu ise nohut tanesi kadar işlemcinin ortasına sürüp fanı üstüne oturtursan yeterli olacaktır.

Çözüm

Dur kanka yavaş, YouTube'da birçok video var mendil ile nazikçe temizleyebilirsin, ya da alkol(kolonya falan) nazikce yapabilirsin.

Tamamdır cevaplarınız için teşekkür ederim.

Geri
Yukarı