Çözüldü i5 11400F sistemde monitöre ekran gelmiyor ve mouse-klavye çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Sametcann

Decapat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
Kioxia 1 TB M2 SSD
Ekran kartı
MSI Ventus RTX 3060 2x 12 GB
Anakart
MSI B560m Bazooka
İşlemci
Intel i5 11400F
Selamünaleyküm bu sorun daha önce de başıma gelmişti yine konu açmıştım. Son yağmurlardan ve elektrik gidip gelmesinden dolayı bilgisayarın fişini ve monitörün fişini sökmüştüm. Bugün hafta sonu diye biraz oyun oynayayım dedim ve fişlerini taktım ve şöyle bir hata aldım:

"Sinyal yok.

Yanlış bir DisplayPort sürüm ayarı ekranın boş olmasına neden olur? Bu durumda monitörlerinizin DisplayPort sürüm ayarının bağlı olduğu cihazla eşleştiğinden emin olun."

Bu hatayı aldım bilgisayarcıyı arayıp sorunu anlattım kasanın içinde ve kablolarında statik elektrik dönüyor olabilir dedi. Kablolarını sök ve kasa çalışır halde 10 dk bekle dedi ama bir etkisini göremedim.
Mouse ve klavyeyede güç gelmiyor ışıkları yanmıyor.
LG-GN650b modeli monitör kullanıyorum.

Çözüm
Monitörünle DP kablon aynı sürüm olmayabilir mesela monitör DP 1.4 ister senin kablon 1.2'dir bu osoruna yol açabilir imkanın varsa yedek DP kablonla deneyip sorun kablodamı anlayabilirsin.

Sorunun RAM'lerden olduğuna çözüm buldum. RAM'in birini sökünce bilgisayar açıldı, sonra söktüğümü takıp diğerini sökünce yine aynı hatayı verdi. En yakın zamanda 2 tane RAM alıp deneyeceğim.
Monitörünle DP kablon aynı sürüm olmayabilir mesela monitör DP 1.4 ister senin kablon 1.2'dir bu osoruna yol açabilir imkanın varsa yedek DP kablonla deneyip sorun kablodamı anlayabilirsin

Monitörünle DP kablon aynı sürüm olmayabilir mesela monitör DP 1.4 ister senin kablon 1.2'dir bu osoruna yol açabilir imkanın varsa yedek DP kablonla deneyip sorun kablodamı anlayabilirsin.

Sorunun RAM'lerden olduğuna çözüm buldum. RAM'in birini sökünce bilgisayar açıldı, sonra söktüğümü takıp diğerini sökünce yine aynı hatayı verdi. En yakın zamanda 2 tane RAM alıp deneyeceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Geri
Yukarı