i5 11400F Turbo Boost Açıldığında Her Zaman Yüksek Frekansta Çalışıyor

kadirz123

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
İşlemcim Intel Turbo Boost kapalıyken her zaman 2.6 GHz'de çalışıyor açınca da hep 4.2 GHz'de çalışıyor. 4.2 GHz'de çalışırken tabii sıcaklıklar çok oynak oluyor anlık fırlayabiliyor. Bu durumu nasıl çözerim? Stok fan kullanmıyorum.

Bende de öyle bir işlemci var hatta aynı işlemciyi kullanıyoruz fakat ben de hiç öyle bir sorun olmadı birincisi otomatik olarak duruma göre yükselip alçalıyor eğer bir oyun oynuyorsam ya da render alıyorsam bu durumda hızlanıyor tabii ki de Turbo boosta geçiyor, fakat programları ya da uygulamaları kapattıktan sonra tekrar normal seyrinde devam ediyor.

Kaliteli bir kule tipi soğutucu alabilirsiniz yüksek frekansta doğal olarak sıcaklıklarda artar bu normal bir durum sorun değil yani. Şuan ki soğutunuz nedir? Ayrıca sıcakların fırlaması frekansın fırlaması gibi normal.

Bende de öyle bir işlemci var hatta aynı işlemciyi kullanıyoruz fakat ben de hiç öyle bir sorun olmadı birincisi otomatik olarak duruma göre yükselip alçalıyor eğer bir oyun oynuyorsam ya da render alıyorsam bu durumda hızlanıyor tabii ki de Turbo boosta geçiyor, fakat programları ya da uygulamaları kapattıktan sonra tekrar normal seyrinde devam ediyor.
Ben de otomatik değil her zaman tüm çekirdekler tam hızda çalışıyor. Normal masaüstünde gezerken de 4.2 ile 4.4 arası çalışıyor işlemci.
Kaliteli bir kule tipi soğutucu alabilirsiniz yüksek frekansta doğal olarak sıcaklıklarda artar bu normal bir durum sorun değil yani. Şuan ki soğutunuz nedir? Ayrıca sıcakların fırlaması frekansın fırlaması gibi normal.
Hocam kule tipi soğutucu olarak Gametech HD120 kullanıyorum zaten daha başarılı bir ürüne geçemem gibi bundan. ID Cooling SE-214 XT ile aynı performansı veriyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı