i5 11400F ve RTX 3060 sistem nasıldır?

• Konuyu başlatan wexty
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 8
  • Görüntüleme 373

wexty

Centipat
Daha fazla  
Yakın bir zamanda yeni bir sistem toplamayı istiyorum. RAM'ler konusunda takıldım, kimisi 16 GB yeter diyor kimisi 32 GB alsan daha iyi olabilir diyor. Bu sistemle oyun oynayacağım, ders vs. çalışacağım.

Toplayacağım sistem;

ASUS Prime B450M K II anakart,
Intel i5 11400F işlemci,
MSI VGA GeForce RTX 3060 Ventus 2X 16 GB ekran kartı,
Crucial P3 1TB M.2 SSD.
600-650W PSU daha karar veremedim.

Ayrıca tam kafamda tam bir bütçe maalesef yok ancak 25 bin TL'nin yeterli olacağını düşünüyorum (ileride zam gelirse sistemi maalesef biraz kısacağım).

Bu sistem için kaç GB RAM yeterli olur? CS 2, GTA 5, RDR tarzı oyunlar oynayacağım. Ayrıca sistem parçaları birbirleriyle uyumlu mudur? Şu an elimde 1080p bir monitör var yeni bir tane alana kadar bununla idare etmeyi düşünüyorum ve araştırdığıma göre 11400F RTX 3060'ı 1080p ayarlarda beslermiş. (1080p bu ekran kartında darboğaz yapar 2K monitör idealdir diye duydum.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Sıfır almak için biraz saçma bir sistem. 14. nesil işlemciler çıkmışken 11. nesil işelmci almak saçma bir hareket. Upgrade şansı yok, eski nesil. 12. ve 13. nesile yönelirseniz çok daha iyi performans alırsınız.

16 GB şuan bi kaç oyun harici yetiyor. Bütçe varsa tabiki 32 ileriye dönük iyi olur. Ayrıca 25K paraya daha iyi sistemler alınır, bütçeye göre düşük ve dengesiz bileşenler yani.
(1080p bu ekran kartında darboğaz yapar 2K monitör idealdir diye duydum.)
Kartınızda 1080P kartı. 2K da uzun ömürlü olmaz. Darboğaz falanda yok herhangi bir çözünürlükte o işlemci ile.

Bütçeyi yanlış görmüşüm

Hocam sıfır 3060 alınmaz diye söylenince kızıyorlar. Bu bütçede böyle bir sistem alabilmek varken neden 3060 alınır. Ram illa ki sonradan arttırılır çok uç bir nokta değil sonuçta.

Yakın bir zamanda yeni bir sistem toplamayı istiyorum. RAM'ler konusunda takıldım, kimisi 16 GB yeter diyor kimisi 32 GB alsan daha iyi olabilir diyor. Bu sistemle oyun oynayacağım, ders vs. çalışacağım.

Toplayacağım sistem;

ASUS Prime B450M K II anakart,
Intel i5 11400F işlemci,
MSI VGA GeForce RTX 3060 Ventus 2X 16 GB ekran kartı,
Crucial P3 1TB M.2 SSD.
600-650W PSU daha karar veremedim.

Ayrıca tam kafamda tam bir bütçe maalesef yok ancak 25 bin TL'nin yeterli olacağını düşünüyorum (ileride zam gelirse sistemi maalesef biraz kısacağım).

Bu sistem için kaç GB RAM yeterli olur? CS 2, GTA 5, RDR tarzı oyunlar oynayacağım. Ayrıca sistem parçaları birbirleriyle uyumlu mudur? Şu an elimde 1080p bir monitör var yeni bir tane alana kadar bununla idare etmeyi düşünüyorum ve araştırdığıma göre 11400F RTX 3060'ı 1080p ayarlarda beslermiş. (1080p bu ekran kartında darboğaz yapar 2K monitör idealdir diye duydum.)
Am4 anakart ile intel işlemci kullanmak... İntel Ceo'su şokta.

Yeni konular

Geri
Yukarı