i5 11400F vs i5 11400

yagizben

Hectopat
Yer
Afyonkarahisar
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ekran Kartı: Asus Dual RTX 3070 V2 OC 8gb 256bit
İşlemci: AMD Ryzen 5 5600
Anakart: Asus B450m dragon 4400 MHz (OC)
Ram:Adata XPG (2x8)GB 3200MHz DDR4
M.2: Kingston NV2 1TB Okuma 3500MB-Yazma 2100MB M.2 SSD
Kasa: XPG Valor Air Rainbow RGB Siyah
Monitör: ASUS VP249QGR 23.8″ 144Hz 1ms
Meslek
Öğrenci
Aklıma bu soru takıldı. Bunların farkı nedir? Hangisi daha iyi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dahili grafik birimi olan işlemci tercih etmeniz yararınıza olur.

Örnek vermek gerekirse, ekran kartınızı söktüğünüz zaman bilgisayarınızı temel işler için kullanmaya devam edebilirsiniz. Ekran kartı ile ilgili sorun yaşadığınızda sisteminizi test ederken ya da ekran kartınızı satmaya karar verdiğinizde bilgisayarınızı 3D ağır işlerde kullanamasanız da yine de temel görevler için kullanabilirsiniz.

Dahili grafik birimi olan ve dahili grafik birimi olmayan işlemci modelleri arasında yaklaşık $20 bir fark oluyor. Bence kaçmaya değer bir rakam değil.

Ben ekran kartımda sorun yaşadığım dönem kartı söktükten sonra display portu anakarta takarak bilgisayarı kullanmaya devam etmiştim. Aynı şekilde eski ekran kartımı sattığımda yerine koyacak bir ekran kartım olmadığı için dahili grafik birimi ile bilgisayarı kullanmaya devam etmiştim.

Yine de tercih sizin.

Örnek vermek gerekirse, ekran kartınızı söktüğünüz zaman bilgisayarınızı temel işler için kullanmaya devam edebilirsiniz. Ekran kartı ile ilgili sorun yaşadığınızda sisteminizi test ederken ya da ekran kartınızı satmaya karar verdiğinizde bilgisayarınızı 3D ağır işlerde kullanamasanız da yine de temel görevler için kullanabilirsiniz.

Dahili grafik birimi olan ve dahili grafik birimi olmayan işlemci modelleri arasında yaklaşık $20 bir fark oluyor. Bence kaçmaya değer bir rakam değil.

Ben ekran kartımda sorun yaşadığım dönem kartı söktükten sonra DisplayPort'u anakarta takarak bilgisayarı kullanmaya devam etmiştim. Aynı şekilde eski ekran kartımı sattığımda yerine koyacak bir ekran kartım olmadığı için dahili grafik birimi ile bilgisayarı kullanmaya devam etmiştim.

Yine de tercih sizin.

Elinize sağlık.

Ben ekran kartımda sorun yaşadığım dönem kartı söktükten sonra display portu anakarta takarak bilgisayarı kullanmaya devam etmiştim. Aynı şekilde eski ekran kartımı sattığımda yerine koyacak bir ekran kartım olmadığı için dahili grafik birimi ile bilgisayarı kullanmaya devam etmiştim.

Yine de tercih sizin.
Elinize sağlık hocam. 20 dolar vererek gerçekten daha güzel bir işlemci satın alıyorsunuz. Benim önerim de dahili grafik birimi olan işlemcileri satın almanızdır.
Screenshot_6.png

Geri
Yukarı