i5 11400F vs i9 11900F

Crexs

Hectopat
Daha fazla  
Oyun için anakartımı değiştirmeden işlemcimi yükseltmek istiyorum. i5 11400F veya i9 11900F alabiliyorum. İkisi arasından hangisi oyunlarda vs daha performanslı olur? Hangisi daha iyi? Siz olsanız ikisi arasından hangisini alırsınız?

Sisteminizi yazarsanız sıvı soğutucunuz var mı yazarsanız daha iyi olur. Yine bir forum klasiği herkes bir yerlerinden bir şey sallıyor.

Oyun için anakartımı değiştirmeden işlemcimi yükseltmek istiyorum. i5 11400F veya i9 11900F alabiliyorum. İkisi arasından hangisi oyunlarda vs daha performanslı olur? Hangisi daha iyi? Siz olsanız ikisi arasından hangisini alırsınız?
Anakartın kalitesine bağlı. Gidipde bir H610M-H'a i9 13900KF takmazsın. Çünkü o onu hiç hak etmez.

11900F çok ısınan bir işlemci ve sisteminiz için gereksiz yüksek bir işlemci normal soğutucu ile soğumaz o işlemci. 11400F size yeterli ve ısınma sorunu yok.

Anakartı değiştirsem ne fark eder?
Bu i9 serisi işlemciler çok güç çekerler, sizin anakartınızda maksimum en verimli i5 11400F çalışır, anakartınızdaki kapasitör ve regülatörler bunun için tasarlanmış. Bir i9 veya i7 için yeterli değil. Yani olası bir senaryoda işlemciye yetersiz geldiği için anakarta büyük zarar verebilir.

Geri
Yukarı