i5 11400F yarı yarıya düşük performans veriyor

soğansız

Centipat
Daha fazla  
i5 11400F islemcimin Cinebench skoru 320. Ayni islemcinin skorunu arastirdigimda ise 650 civarlarinda gezdigini gordum. Arkada baska bir uygulama calismiyor ve bu performans sorununu sadece Cinebench'de degil oyunlarda da net bir sekilde fark ediyorum.( Fortnite yuksek ayarlarda 45 FPS aliyorum).

Ekran kartim RTX 3060 Ti ve 16 GB RAM'e sahip bir bilgisayarim var.

Bu sorunun kaynagi nedir acaba?

İşlemcinizin tüm çekirdeklerinin kullanıldığından emin misiniz?

Bir saniye

İşletim sisteminiz neydi? Ona göre bir rehberlik yapayım.

Öncelikle güç ayarları üzerinden ayarlarınızı performans ayarına, eğer en iyisini istiyorsanız CMD'yi yönetici çalıştırıp powercfg /DUPLICATESCHEME E9A42B02-D5DF-448D-AA00-03F14749Eb61 komutunu yazarak nihai performansı etkinleştirebilirsiniz.
Arama kutusuna veya çalıştıra (Windows+r) MSConfig yazıp, önyükleme sekmesine basıp, gelişmiş seçenekler butonu üzerinden işlemci çekirdeklerinizi tamamen arttırabilirsiniz.

Öncelikle güç ayarları üzerinden ayarlarınızı performans ayarına, eğer en iyisini istiyorsanız CMD'yi yönetici çalıştırıp powercfg /DUPLICATESCHEME E9A42B02-D5DF-448D-AA00-03F14749Eb61 komutunu yazarak nihai performansı etkinleştirebilirsiniz.
Arama kutusuna veya çalıştıra (Windows+r) MSConfig yazıp, önyükleme sekmesine basıp, gelişmiş seçenekler butonu üzerinden işlemci çekirdeklerinizi tamamen arttırabilirsiniz.
islemci cekirdeklerini arttirmama ragmen bosta 4.2 Ghz calisan islemcim cinebench testi sirasinda 3.6 Ghzi gecmiyor. Güc ayarlarinida yuksek performans moduna almistim. butun bunlara ragmen cinebech skoru degismedi.

İslemci cekirdeklerini arttirmama ragmen bosta 4.2 GHz calisan islemcim Cinebench testi sirasinda 3.6 GHz'i gecmiyor. Güc ayarlarinida yuksek performans moduna almistim. Butun bunlara ragmen cinebech skoru degismedi.

Nihai ayarı ve MSConfig'i denediniz mi?

Geri
Yukarı