11400F R23 testinde düşük performans veriyor

Murat006

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba,

Sistemi yaklaşık 1 hafta önce topladım. Ve oyunlarda 11400F işlemcinin RTX 3060 ekran kartıma darboğaz yaptığını fark ettim. Evet normalde olmaması gerekiyor ancak maalesef pek çok şey denememe rağmen darboğaz vardı. Bugün sıfırdan kurulum yaptım en temiz şekilde hem de. R23 ile test yaptığımda sonucumun internetteki sonuçlardan çok uzak olduğunu gördüm. Silikon kalitesi bu kadar kötü olabilir mi bilmiyorum. Arızalı ya da bozuk bir işlemci bu testlerde sağlıklı kalabilir mi onu da bilmiyorum. Ama bir yerlerde bir şeyler eksik gibi bir his var içimde. Uzun zamandır ilk defa Intel kullanıyorum. İlla kurmam gereken anakart driverları dışında bir şey var mı? Ya da mutlaka etkinleştirmem gereken bir ayar var mı?

Test sonucumu paylaşıyorum çıldırmak üzereyim.

• EVGA 3060 XC Gaming.
  • G.Skill CL15 3000 MHz 2*8 GB RAM.
  • MSI B560 Pro VDH anakart.
  • Samsung 970 EVO 1 TB M.2 SSD.
  • MSI gungir 110r kasa.
  • ID-Cooling XT 234 soğutucu.
  • Core Reactor 650W PSU.

1647291145117.png

Max power limit olarak değerlendirmemiz gerekmiyor mu?
Az önce tek çekirdek testi de yaptım. 1246 çıktı sonuç

Eki Görüntüle 1332419

Eki Görüntüle 1332420
Bu testleri geçmeniz normal durumlarda mümkün olmayabilir çünkü özellikle bu testleri yaparken Windows'u iyice temizliyorlar ki işlemcinin en yüksek performansı ortaya çıksın. Fakat dediğiniz gibi aradaki fark büyük. Siz power limit'i kaldırdığınızdan emin misiniz ?

Bu testleri geçmeniz normal durumlarda mümkün olmayabilir çünkü özellikle bu testleri yaparken Windows'u iyice temizliyorlar ki işlemcinin en yüksek performansı ortaya çıksın. Fakat dediğiniz gibi aradaki fark büyük. Siz power limit'i kaldırdığınızdan emin misiniz ?
MSI anakartlarda nasıl kaldırılıyor? Soğutucu olarak kule tipi seçtim orda 125w olarak yazıyor stock ile 65 görünüyordu.

Arkadaşlar merhaba,

Sistemi yaklaşık 1 hafta önce topladım. Ve oyunlarda 11400F işlemcinin RTX 3060 ekran kartıma darboğaz yaptığını fark ettim. Evet normalde olmaması gerekiyor ancak maalesef pek çok şey denememe rağmen darboğaz vardı. Bugün sıfırdan kurulum yaptım en temiz şekilde hem de. R23 ile test yaptığımda sonucumun internetteki sonuçlardan çok uzak olduğunu gördüm. Silikon kalitesi bu kadar kötü olabilir mi bilmiyorum. Arızalı ya da bozuk bir işlemci bu testlerde sağlıklı kalabilir mi onu da bilmiyorum. Ama bir yerlerde bir şeyler eksik gibi bir his var içimde. Uzun zamandır ilk defa Intel kullanıyorum. İlla kurmam gereken anakart driverları dışında bir şey var mı? Ya da mutlaka etkinleştirmem gereken bir ayar var mı?

Test sonucumu paylaşıyorum çıldırmak üzereyim.

• EVGA 3060 XC Gaming.
  • G.Skill CL15 3000 MHz 2*8 GB RAM.
  • MSI B560 Pro VDH anakart.
  • Samsung 970 EVO 1 TB M.2 SSD.
  • MSI gungir 110r kasa.
  • ID-Cooling XT 234 soğutucu.
  • Core Reactor 650W PSU.

Eki Görüntüle 1332371
ayni sorun bende de var. hatta ben yari yariya dusuk performans aliyorum. sikintiyi cozebildin mi?

Geri
Yukarı