i5 11400F'den i7 11700F'ye geçilir mi?

furkan Odabas

Kilopat
Daha fazla  
Intel i5 11400F - MSI RTX3060 2x12goc - B560M Pro-e - 500GB SSD-16 GB... Arkadaşlar benim sistemim bu fakat ben işlemcimi değiştirip i7-11700F alırsam çok parasını hak eder mi? Almalıyım... Kararsız kaldım. Bu konu hakkında bilgisi olan biri yazabilir mi?

Elinizdeki ekran kartına bağlı. Eğer aynı şekilde ekran kartındada yükseltme yapmayacaksanız, çok bir anlamı yok bence.

Hocam yükseltse yapacaksanız yeni nesillere yükseltme yapın. 13.Nesil yada Ryzen 7000 serisine yükseltin ki bir sebebi olsun yükseltmenin. (tabi bütçe varsa)

3060 için gereksiz olur.

Bütçe varsa geçin dedim. Neyini beğenmediniz? Yükseltme yapacaksa yeni nesillere yapsın ki elle tutulur bir neden olsun.
Öyle bir bütçesi olsa arkadaş aynı nesildeki i5'ten i7'ye geçmezdi. AM4 soketten AM5 sokete geçmek için yer yer PSU bile değişmesi gerekebiliyor. Onun yerine 11900K, 7600'ten daha güçlü, 7600X'le çok yakın ve render'da daha güçlü. Ne gerek var bu kadar masraf yapıp aynı performansı 2 kat fiyata almaya?

Öyle bir bütçesi olsa arkadaş aynı nesildeki i5'ten i7'ye geçmezdi. AM4 soketten AM5 sokete geçmek için yer yer PSU bile değişmesi gerekebiliyor. Onun yerine 11900K, 7600'ten daha güçlü, 7600X'le çok yakın ve render'da daha güçlü. Ne gerek var bu kadar masraf yapıp aynı performansı 2 kat fiyata almaya?
Tamam hocam ölü soket için yükseltme yapsın. Bir şey demem. Burası forum herkes kendi fikrini belirtiyor. Değil mi?

Geri
Yukarı