i5 11400F'e darboğazsız takılacak en iyi ekran kartı

Çok teşekkürler arkadaşlar sağ olun.
3060 tatlı nokta, 3060 Ti ve 3070 ile de kullanılabilir. Üstü darboğaza sebep olabilir 1080P'de. 3080 biraz zorlayabilir.

Zaten 3080 alan 2 veya 4K bir monitör de alabilir herhalde, 1080p için 3080 almak garip kaçar. 1080p için 3060 Ti yeterli üstü için en azından sanal çözünürlük arttırma yapılsa iyi olur. RT kalite modunda açınca zaten darboğaz falan kalmayacaktır.
Peki 3060 Ti da 3060 gibi sıfır darboğazla kullanılabilir mi hocam? Minik darboğazlar yaşatır mı emin olmak istiyorum da.

Çok teşekkürler arkadaşlar sağ olun.

Peki 3060 Ti da 3060 gibi sıfır darboğazla kullanılabilir mi hocam? Minik darboğazlar yaşatır mı emin olmak istiyorum da.

Belki minik darboğazlar olabilir CoD oyunlarındaki gibi hem ekran kartına hem de işlemciye yük bindiren bir oyun oynarsan. Tabii RT açınca dediğim gibi çoğu oyunda darboğaz kalmayacaktır, yükü ekran kartına yüklemeyi başarırsan darboğaz kalmaz denklem bu şekilde.

Belki minik darboğazlar olabilir CoD oyunlarındaki gibi hem ekran kartına hem de işlemciye yük bindiren bir oyun oynarsan. Tabii RT açınca dediğim gibi çoğu oyunda darboğaz kalmayacaktır, yükü ekran kartına yüklemeyi başarırsan darboğaz kalmaz denklem bu şekilde.
Anladım hocam peki 3060'ta hiç darboğaz ihtimali var mı?

Anladım hocam peki 3060'ta hiç darboğaz ihtimali var mı?

Oyundan oyuna değişecektir, dediğim gibi yükü ekran kartına sığmayı başarırsan darboğaz olmayacaktır veya çok az olacaktır.

1% - 5% arası darboğaz önemli değildir, 5% - 9% kabul edilebilirdir parçalara göre 10%+ genelde darboğazın göstergesidir.

Geri
Yukarı