Xeon X5460 darboğazsız takılabilecek en iyi ekran kartı nedir?

İşlemcinin 4Ghz Oc ile besleyebileceği max kart Rx460. Oc yapmadan besleyebileceği max kart R7240, RX 550 falan. 5 sene o işlemciyi 4.02 Ghz de kullandım.
Not olarak o işlemciyle OC yaparsan hangi anakartı kullanırsan kullan belli bi zamandan sonra işlemcinin yanındaki komponentler bozuluyor.OC yapmadan kullanayım diyorsan da X5460 mantıklı bir seçim değil E5450 daha iyi olacak. Ayrıca OC yapınca o kadar abartı bir güç tüketimi var ki 1 senede yaktığı elektrik ile 5 tane daha alırsın o işlemciden.
Yani tavsiyem E5450 ve Rx550 alıp kullanman. Aslında bunlar da tavsiye edilmez ama bütçeniz kısıtlıdır büyük ihtimal.

İşlemcinin 4GHz OC ile besleyebileceği Max kart RX460. OC yapmadan besleyebileceği Max kart R7240, RX 550 falan. 5 sene o işlemciyi 4.02 GHz de kullandım.
Not olarak o işlemciyle OC yaparsan hangi anakartı kullanırsan kullan belli bir zamandan sonra işlemcinin yanındaki komponentler bozuluyor. OC yapmadan kullanayım diyorsan da X5460 mantıklı bir seçim değil E5450 daha iyi olacak. Ayrıca OC yapınca o kadar abartı bir güç tüketimi var ki 1 senede yaktığı elektrik ile 5 tane daha alırsın o işlemciden.
Yani tavsiyem E5450 ve RX550 alıp kullanman. Aslında bunlar da tavsiye edilmez ama bütçeniz kısıtlıdır büyük ihtimal.

Açıkçası bozulmasının sebebi şu. O anakartlar 90W'a kadar Max desteği varken biz 120W'a kadar zorladığımızdam ve normal olarak yük sürekli bindiğinde dayanmıyor. Sonuçta anakartlar 3 4 fazlı anakartlar çok bir şey beklememek lazım. Alınacaksa Gigabyte P45 UD3l gibi modeller alınmalı. OC için en iyisi onlar.

Açıkçası bozulmasının sebebi şu. O anakartlar 90W'a kadar Max desteği varken biz 120W'a kadar zorladığımızdam ve normal olarak yük sürekli bindiğinde dayanmıyor. Sonuçta anakartlar 3 4 fazlı anakartlar çok bir şey beklememek lazım. Alınacaksa Gigabyte P45 UD3l gibi modeller alınmalı. OC için en iyisi onlar.
Ben P43 ve P45 kullandım hocam :) Onlar da belli bi vakitten sonra dayanmıyor. 120W ile kalsa keşke en az 170 180W kullandığına eminim. Tabi bu değerler 4Ghz üstü OC'de tam yük çalışırken alınan değerler.
Kısacası OC ile verimli bir şekilde kullanmak için iyi bir soğutucu, iyi bir termal macun, iyi bir anakart ve PSU gerekiyor. Ama bu kadar bütçe varsa bu işlemler fanteziye kaçıyor çünkü aynı paraya daha iyisi alınabilir.

Geri
Yukarı