i5-11400H bilgisayar açıldığında kasıyor

ahmetifyy

Centipat
Daha fazla  
RAM
32 GB RAM (2x16 GB) DDR4 1.2v 3200MHz SO-DIMM
SSD veya HDD modeli
1TB M.2 SSD PCIe 4.0 x4
Ekran kartı
NVIDIA GTX1650 4 GB GDDR6 128-BIT DX12
İşlemci
Intel® Tiger Lake core™ i5-11400H 6C/12T; 12MB l3;
Windows 11 kullanıyorum, yazılım orijinal herhangi bir crack işlemi yok, başlangıç uygulamalarında Steam, Spotify, Torrent gibi açılışta bilgisayarı zorlayacak uygulamalar yok. Kaldı ki bunlar olsa bile açıldığında bu bahsettiğim kasma olmaması lazım bilgisayarım o kadar da kötü değil, virüs olmadığına eminim ama yine de Kaspersky kullanarak tarama yaptım herhangi bir virüs çıkmadı. İlk başlarda bu sorun yoktu, yeni başladı. Bilgisayar 5 dakikada kendine zor geliyor, mouse imleci bile kasıyor. Bu durum hiç normal gelmiyor bana önceden bilgisayar açılır açılmaz Google'a girip takılıyordum hiç sorun olmuyordu, sizce sebebi ne olabilir?

sistem özellikleri:
  • 32 GB RAM (2x16 GB) DDR4 1.2v 3200MHz SO-DIMM
  • ıntel® Tiger Lake core™ i5-11400H 6C/12T; 12MB l3; 8GT/s; 2.7GHz > 4.5GHz; 45W; 10nm
  • NVIDIA GTX1650 4 GB GDDR6 128-BIT DX12

Not: bilgisayar çok eski değil dolayısıyla kirlendiğinden dolayı bir performans düşüşü olma ihtimali yok, format bu durumu çözecektir ancak bu çözüm geçici olacaktır, ben direkt bu sorunu çözmek istiyorum o yüzden format atma konusunda öneride bulunmayınız. Onun haricinde çok bir alakası olmasa da bütün sürücülerim güncel.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 11 kullanıyorum, yazılım orijinal herhangi bir crack işlemi yok, başlangıç uygulamalarında Steam, Spotify, Torrent gibi açılışta bilgisayarı zorlayacak uygulamalar yok. Kaldı ki bunlar olsa bile açıldığında bu bahsettiğim kasma olmaması lazım bilgisayarım o kadar da kötü değil, virüs olmadığına eminim ama yine de Kaspersky kullanarak tarama yaptım herhangi bir virüs çıkmadı. İlk başlarda bu sorun yoktu, yeni başladı. Bilgisayar 5 dakikada kendine zor geliyor, mouse imleci bile kasıyor. Bu durum hiç normal gelmiyor bana önceden bilgisayar açılır açılmaz Google'a girip takılıyordum hiç sorun olmuyordu, sizce sebebi ne olabilir?

sistem özellikleri:
  • ıntel® Tiger Lake core™ i5-11400H 6C/12T; 12MB l3; 8GT/s; 2.7GHz > 4.5GHz; 45W; 10nm

Not: bilgisayar çok eski değil dolayısıyla kirlendiğinden dolayı bir performans düşüşü olma ihtimali yok, format bu durumu çözecektir ancak bu çözüm geçici olacaktır, ben direkt bu sorunu çözmek istiyorum o yüzden format atma konusunda öneride bulunmayınız. Onun haricinde çok bir alakası olmasa da bütün sürücülerim güncel.
Throttle oluyordur yani başka bir kasma sebebi aklıma gelmiyor. Geçici çözüm demişsiniz bir de.

ThrottleStop indirin bir bakalım. Klasöre çıkartmayı unutmayın.

sistem özellikleri:

Çok eski değil derken, ne kadar süredir siz de ve bakımını ne zaman yaptınız? Görev yöneticisinden CPU ve Bellek kullanımlarının fotoğraflarını atarmısınız ilk 5 dakikadaki.

Çok eski değil derken, ne kadar süredir siz de ve bakımını ne zaman yaptınız? Görev Yöneticisi'nden CPU ve bellek kullanımlarının fotoğraflarını atar mısınız ilk 5 dakikadaki.

Bilgisayarı alalı bir sene bile olmadı birkaç ay kutusunda durdu 2-3 aydır kullanıyorum kutusundan çıkartıp fan menfezlerinde toz bile yok kirlenmeden dolayı değil problem. Eve geçince atarım ancak şöyle bir durum var kullanımda sorun yok bilgisayar kendine geldiğinde düşük yani sorun en başta oluyor ancak en baştaki halinin ekran görüntülerini eklerim yine.

Throttle oluyordur yani başka bir kasma sebebi aklıma gelmiyor. Geçici çözüm demişsiniz bir de.

ThrottleStop indirin bir bakalım. Klasöre çıkartmayı unutmayın.

Eve geçince bakıp ekleyeceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı