i5 11400h işlemci sabit 2.69 GHz'de çalışıyor

NecmiHoca

Decapat
Daha fazla  
ASUS FX506HE-HN011 model laptop kullanıcısıyım. Kayıt düzenleyicisinden intelppm start ayarını 4 yaptım. İşlemci sabit 2.69 GHz'de çalışıyor. Start değeri normalde 3'tü. O değeri tekrar 3'e alınca bu sefer işlemci 4GHz aşağısına inmiyor. Yardım olabilecek varsa çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
ASUS FX506HE-HN011 model laptop kullanıcısıyım. Kayıt düzenleyicisinden intelppm start ayarını 4 yaptım. İşlemci sabit 2.69 GHz'de çalışıyor. Start değeri normalde 3'tü. O değeri tekrar 3'e alınca bu sefer işlemci 4GHz aşağısına inmiyor. Yardım olabilecek varsa çok sevinirim.
O değere asla elleme.

Güç seçeneklerinden dengeli'yi seçersen işlemci oyun oynarken kendini boostlayabilir.

Idle'da da düşürür.

Öncelikle değeri tekrar 3 yap. ASUS kontrol merkezinden otomatik moda al o kendi ayarlar her şeyi.

Anladım hocam.Boştayken ghz azalıp artması normal bir şey sıkıntı yok yani
Bilgisayarı tekrar açtım bugün.turbo modda işlemci yine düşük ghz'lerde geziyor.Buga falan mı giriyor anlamadım.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı