i5 2450M işlemci düşük GHz'de çalışıyor

Ben de içini açıp temizledim zar zor sağlam kaldı hocam. Bd prochot kapattım ama hiçbir şey değişmedi, işlemcim B830 idi normalde ama i5 2450M olarak yükselttim anakartım mı desteklemiyor acaba Turbo Boost durumunu?

BIOS'tan bakabilirsiniz benim bildiğim Turbo Boost BIOS'tan açılabiliyor ve attığım uygulamada Turbo Boost açma olması lazım onu da deneyin güç seçeneğini de nihai performans veya yüksek performans yapın.

BIOS'tan bakabilirsiniz benim bildiğim Turbo Boost BIOS'tan açılabiliyor ve attığım uygulamada Turbo Boost açma olması lazım onu da deneyin güç seçeneğini de nihai performans veya yüksek performans yapın.
Hocam sanırım laptopın BIOS'u yok :D Bir süre uğraştım ama BIOS açamadım.
Laptop modeli x54c-sx048o, belki yardım edebilirseniz.
ThrottleStop uygulamasında Turbo Boost açma yerini de göremedim, güç seçeneği de yüksek performansta.

Hocam sanırım laptopın BIOS'u yok :D bir süre uğraştım ama BIOS açamadım.
Laptop modeli X54C-SX048o, belki yardım edebilirseniz.
ThrottleStop uygulamasında Turbo Boost açma yerini de göremedim, güç seçeneği de yüksek performansta.

Shift'e basılı tutarak yeniden başlata tıklayın çıkan yerden UEFI yazılımı ayarlarına girin BIOS açılacaktır.

Hocam denedim ama UEFI yazılımı ayarları diye bir bölüm de yok BIOS da yok. Gelişmiş seçeneklerde tek eksik bölüm UEFI ve nasıl oluşturacağımı veya aktif edeceğimi bilmiyorum. Windows 8.1 kullanıyorum.

Gerçekten sorunlu bir anakartmış yeni bir konu açarsanız forumdaki arkadaşlar halledebilirler diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı