i5-11400H - RTX 3050 Ti sisteme Hangi Windows sürümü kurulmalı?

King Of Legends

Decapat
Makaleler
2
Daha fazla  
RAM
16 GB DDR4 3200MHz
SSD veya HDD modeli
512 GB Samsung M2.SSD 3500/3600
Ekran kartı
NVIDIA RTX 3050 Ti
Anakart
Monster Abra A7 V13.2.3
İşlemci
i5-11400H
Merhaba. Windows 11 Pro kullanmaktayım. Şu an için memnunluk konusunda çok emin olmamakla birlikte format atmaya karar verdim ama sizce bu sistem özelliklerine göre Windows 11 mi yoksa Windows 10 mu kurmalıyım? Bir performans sıkıntısı yaşar mıyım? Ve nedense Windows 11 başıma bela olacakmış gibi hissediyorum.

Merhaba. Windows 11 Pro kullanmaktayım. Şu an için memnunluk konusunda çok emin olmamakla birlikte format atmaya karar verdim ama sizce bu sistem özelliklerine göre Windows 11 mi yoksa Windows 10 mu kurmalıyım? Bir performans sıkıntısı yaşar mıyım? Ve nedense Windows 11 başıma bela olacakmış gibi hissediyorum.

Neden kurmak istiyorsunuz sorun yaşamıyorsanız 11'den devam edin bence.

Neden kurmak istiyorsunuz sorun yaşamıyorsanız 11'den devam edin bence.

Defender hata veriyordu eylemleri başlat dedim Epic Games'in DLL dosyalarını silmiş. Sonradan orijinal antivirüsümü sildi bende korsan olarak kurdum 4-5 defa silince korsan olarak kurunca da korsan anti virüs Defender'ı virüs olarak görüyor. Bende sil dedim şimdi Defender hiçbir işe yaramıyor ve orijinal antivirüs yüklemesi de yapamıyorum korsan oyun falan da indirmedim. Ama film indiriyordum herhalde virüs soktum ondan format atacağım.

11'de sıkıntılı kısımlar olabiliyor. Henüz "harika" bir sistem değil. İlk kurulum hariç diğer 2 kurulumumda hep bir şeyler eksikti. Hele ikinci kurulum o kadar kötüydü ki nasıl kullanmışım bilmiyorum. Saçma buglar ortaya çıkarsa eğer tekrar format atıp 10'a dönersin en kötü, ne olacak.

11'de sıkıntılı kısımlar olabiliyor. Henüz "harika" bir sistem değil. İlk kurulum hariç diğer 2 kurulumumda hep bir şeyler eksikti. Hele ikinci kurulum o kadar kötüydü ki nasıl kullanmışım bilmiyorum. Saçma buglar ortaya çıkarsa eğer tekrar format atıp 10'a dönersin en kötü, ne olacak.
Sistem uyumsuzluk yapar mı Monster da Windows 11 yazıyor dokunup dokunmama konusunda kaldım ve uyum olup olmayacağını anlamıyorum.

Asus TUF serisi harici her laptopa w11 öneririm. Sebebini bilmediğim bir şekilde benim de kullandığım TUF serisi w11 de stabil çalışmıyor. Ama deneyimlediğim diğer laptoplar, w11 de w10'a kıyasla daha iyi performans veriyorlar.

Sistem uyumsuzluk yapar mı Monster da Windows 11 yazıyor dokunup dokunmama konusunda kaldım ve uyum olup olmayacağını anlamıyorum.
Monster 17.2.1 mi? Bende o var da aynı laptop olabilir gibi geldi. Özellikler de aynı olunca. Kararlı hale gelene kadar Win 11 formatı çakarsın ne olacak... Şahsen şu an orijinal Windows'u çöpe atıp Win 10'a dönesim yok.

Asus TUF serisi harici her laptopa w11 öneririm. Sebebini bilmediğim bir şekilde benim de kullandığım TUF serisi w11 de stabil çalışmıyor. Ama deneyimlediğim diğer laptoplar, w11 de w10'a kıyasla daha iyi performans veriyorlar.
Windows 10 kursam sürücüleri kuramam mı yani sorun mu yaşarım?

Monster 17.2.1 mi? Bende o var da aynı laptop olabilir gibi geldi. Özellikler de aynı olunca. Kararlı hale gelene kadar Windows 11 formatı çakarsın ne olacak... Şahsen şu an orijinal Windows'u çöpe atıp Windows 10'a dönesim yok.

Sürücüler sıkıntı yapmadan çalışır mı Windows 11 anahtarı zaten var bende Pro olanı ama Windows 10 yaparsam bozar mıyım?

Windows 10 kursam sürücüleri kuramam mı yani sorun mu yaşarım?

Sürücüler sıkıntı yapmadan çalışır mı Windows 11 anahtarı zaten var bende Pro olanı ama Windows 10 yaparsam bozar mıyım?
Sürücüler bence sorun olmaz ama en kötü ihtimalle denemiş olursun ve bir daha format atarsın. 11 Pro anahtarı varsa 11 Pro olarak temiz bir format atmak daha iyi olur bence ama sen bilirsin.

Windows 11 öneririm.

Geri
Yukarı