İ5 11400H ve RTX 3050 Valorant düşük GPU ve CPU kullanımı

Dediğin sürüme geçtim şimdi bakacağım.

Deneyeceğim.

İşe yaramadı hala GPU kullanımı %25 20 arası işlemci % 8-1 arası.

Hocam şöyle söyleyeyim siz NVIDIA ayarlarında psyhx ayarını GPU mu CPU mu yaptınız ve eğer otomatikte ise şöyle yapın işlemcinin frekans değerlerini paylaşın eğer değer düşükse ondan olabilir sizin laptopta Turbo mod seçeneği diye bir şey varsa ve şarja bağlı olması FPS için daha iyi her zaman çünkü güç çekimi konusu da şarja takılıyken FPS daha arttar.

Hocam şöyle söyleyeyim siz NVIDIA ayarlarında psyhx ayarını GPU mu CPU mu yaptınız ve eğer otomatikte ise şöyle yapın işlemcinin frekans değerlerini paylaşın eğer değer düşükse ondan olabilir sizin laptopta Turbo mod seçeneği diye bir şey varsa ve şarja bağlı olması FPS için daha iyi her zaman çünkü güç çekimi konusu da şarja takılıyken FPS daha arttar.
O kısım otamatikte ve laptopu maksimum performansta kullanıyor evet ayar kısmı var ve sürekli prizde oyun oynuyorum

Sistemi windows 11 e yükseltmiştim temiz bir kurulum yapacağım bilmiyorum birde öyle deneyim.

O kısım otamatikte ve laptopu maksimum performansta kullanıyor evet ayar kısmı var ve sürekli prizde oyun oynuyorum.

Sistemi Windows 11'e yükseltmiştim temiz bir kurulum yapacağım bilmiyorum bir de öyle deneyim.

Hocam Windows 11 oyun için kurmuşsanız hatta yaptınız Windows 10 şu an için daha performanslı Windows 10 geri döndürmenizi öneririm denedim ve önermiyorum Windows 11'i.

Valorant Screenshot 2022.11.15 - 12.33.32.05.png

Format attım sisteme bu şekilde oldu CPU kullanımı normal gibi ama GPU kullanımı düşük

Dosya Ekleri

• Valorant Screenshot 2022.11.15 - 16.34.20.45.png
    Valorant Screenshot 2022.11.15 - 16.34.20.45.png
    3,1 MB · Görüntüleme: 32

Yeni konular

Geri
Yukarı