i5 11600K ve RTX 4070 darboğaz yapar mı?

1080p odaklı gideceğim.
2K düşünmüyorum.

Tamam dostum. 4070 alabilecek durumun varsa al 1080p de ayarları Full'e keyfine bak. Tekrardan ve son kez diyorum darboğazı bahsettiğiniz gibi bir sistem de takmaya veya tınlamaya bile gerek yok darboğaz olacak diye karttan kısmak aşırı mantıksız bir hareket. Al geç rahatına bak. İyi geceler.

Esas sorun aslında FPS düşüklüğü değil, drop mevzusudur. Ben bir dönem 1600 AF ile 6700XT kullanmaya çalışmıştım, kötü bir tecrübeydi. Fakat aslında sorun FPS değildir, monitörüm zaten 75 Hz olduğu için Vsync açarak sabitliyordum.

Sorun dediğim gibi, FPS'in sürekli oynaması. Yani stutter o kadar can sıkıcıydı ki 1-2 gün sonra hemen işlemci aldım.

Konudaki çoğu arkadaş, tecrübesini değil bilgisiyle yazmış ki ben de yaşadığım tecrübe olmasaydı yalnızca "düşük FPS" olarak nitelendirirdim, fakat tam olarak öyle değil. RTX 4070 1080P için 11600K işlemcisine bir beden büyük gelir.

Fakat. Bu sana kartı alma demek değil, al. Ekran kartı piyasası çok oynak, ileride alamayabilirsin. Şansın varken al.

Esas sorun aslında FPS düşüklüğü değil, drop mevzusudur. Ben bir dönem 1600 AF ile 6700XT kullanmaya çalışmıştım, kötü bir tecrübeydi. Fakat aslında sorun FPS değildir, monitörüm zaten 75 Hz olduğu için Vsync açarak sabitliyordum.

Sorun dediğim gibi, FPS'in sürekli oynaması. Yani stutter o kadar can sıkıcıydı ki 1-2 gün sonra hemen işlemci aldım.

Konudaki çoğu arkadaş, tecrübesini değil bilgisiyle yazmış ki ben de yaşadığım tecrübe olmasaydı yalnızca "düşük FPS" olarak nitelendirirdim, fakat tam olarak öyle değil. RTX 4070 1080P için 11600K işlemcisine bir beden büyük gelir.

Fakat. Bu sana kartı alma demek değil, al. Ekran kartı piyasası çok oynak, ileride alamayabilirsin. Şansın varken al.
Kim ''düşük FPS'' olarak nitelendirmiş? 1080P'de azıcık darboğaz olur lakin bu performansa etki etmez diye söyledik.

Kim ''düşük FPS'' olarak nitelendirmiş? 1080P'de azıcık darboğaz olur lakin bu performansa etki etmez diye söyledik.
Dostum performansa nasıl etkisi olmaz yahu? Umarım bir gün denemek zorunda kalmazsın. Bak senin mesajını görmemiştim bile ama alınmışsın. Lafım sana değildi.

Dostum performansa nasıl etkisi olmaz yahu? Umarım bir gün denemek zorunda kalmazsın. Bak senin mesajını görmemiştim bile ama alınmışsın. Lafım sana değildi.
Hocam ortada alınma yok ki. ''düşük FPS'' olarak nitelendirmişler demişsiniz bende buna açıklık getirdim. darboğaz yüzdesi belli bir yüzdeden sonra performansa etki eder.

Kim "düşük FPS" olarak nitelendirmiş? 1080P'de azıcık darboğaz olur lakin bu performansa etki etmez diye söyledik.

Performansa etki eder ama aşırı derece de etmez ufacık bir şekilde eder diyelim. Böyle bir kartı da almayıp darboğaz olmasın diye gidip daha da düşük bir model alınmaz konuyu bu kadar uzatmaya gerek yok arkadaşlar konu basit darboğaz olur ama zararı olmaz 4070 gibi bir kartı almamaya engel değil yani durum. Kuşkusuz alınır. İyi geceler.

Performansa etki eder ama aşırı derece de etmez ufacık bir şekilde eder diyelim. Böyle bir kartı da almayıp darboğaz olmasın diye gidip daha da düşük bir model alınmaz konuyu bu kadar uzatmaya gerek yok arkadaşlar konu basit darboğaz olur ama zararı olmaz 4070 gibi bir kartı almamaya engel değil yani durum. Kuşkusuz alınır. İyi geceler.
Bu durum yüzdesine bağlıdır. ki ben ''daha düşük bir model al'' diye birşey de söylemedim. ortada yanlış anlaşılma var sanırsam.

Darboğaz olsun ne olacak? Sistemin bozulacak mi ya da oyun mu oynatmayacak? 11600k ya 1080p de 4090 tak demiyoruz ki, 4070 takacaksin mis gibi oyun oynayacaksin. 4070'in bu darboğaz yemiş halı bile 3060tan çok daha iyi performans sunacak bu ortasa. Bu işlemci R5 5600'e yakın bir işlemci ve 5600-4070 ikilisini kullanan çokça insan var @kino da bunlardan birisi, bize deneyimlerini anlatırsa çok güzel olur yanlış değilsem ufak darbogaz yaşıyordu ama performans sorunu yoktu.

Geri
Yukarı