i5 1235U laptop ile Valorant'ta FPS yarıya düştü

İşletim sistemi
Windows 10

oguzh4nn31

Picopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Asus Vivobook X1502ZA Laptop/İntel İ51235U 4.40 GhZ/24 GB RAM/512 GB SSD/Windows 11 Pro
RAM
24
SSD veya HDD modeli
SAMSUNG 512 GB
Ekran kartı
Intel Iris
İşlemci
INTEL i5 1235U
Eskiden 200 FPS aldığım laptop şimdi 100 FPS alıyor. Sistemim aşağıda:

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM'ler 16+8 gibi geldi bir tanesini yakın zamanda 8'den 16ya çıkardıysanız dual channel kullanamıyor olabilirsiniz. Buda valorant cs gibi işlemci ve ram ağırlıklı oyunlarda ciddi fps düşüşüne yol açar

RAM'ler 16+8 gibi geldi bir tanesini yakın zamanda 8'den 16ya çıkardıysanız dual channel kullanamıyor olabilirsiniz. Buda valorant cs gibi işlemci ve ram ağırlıklı oyunlarda ciddi fps düşüşüne yol açar
evet 16 artı 8 sizce 8 rami çıkartayımmı

Ram frekansınız değişmiş olabilir mi ?
nasıl bakabilriim

Yakın zamanda RAM'lerle ilgili bir değişiklik yaptınız mı?
hayır

Evet 16 artı 8 sizce 8 RAM'i çıkartayim mi?

Nasıl bakabilriim

Hayır

Dual channel olması icin aynı boyut ve frekanslarda RAM'ler olmasi gerekiyor. RAM degisikligi yaptiktan sonra mı Valorant'ta FPS dususu oldu?
Ramlerinizden birini 8'den 16 ya cikarınca boyutlar ayni olmadigi icin Dual channel kullanamazsiniz. Ya diger 8gb olanı da diğeri ile uyumlu 16 GB'a yükselteceksiniz ya da 16 olanı 8'e indireceksiniz.

Dual channel olması icin aynı boyut ve frekanslarda RAM'ler olmasi gerekiyor. RAM degisikligi yaptiktan sonra mı Valorant'ta FPS dususu oldu?
Ramlerinizden birini 8'den 16 ya cikarınca boyutlar ayni olmadigi icin Dual channel kullanamazsiniz. Ya diger 8gb olanı da diğeri ile uyumlu 16 GB'a yükselteceksiniz ya da 16 olanı 8'e indireceksiniz.
Hiç değiştirmedim yeni aldım laptopu

görev yöneticisini açın performans kısmından ram'e tıklayın ekran görüntüsü atın
Ekran Görüntüsü (24).png

Geri
Yukarı