i5-12400 sistem toplama

Bütçe
4000 ama esnek artırılabilir.

editn

Zeptopat
Daha fazla  
Herkese merhabalar şimdi bir sistem topluyorum ve artık son aşamaya geldim ama takıldım kaldım, bir kaç sorum var ne kadarına yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Elimdeki parçalar: i5-12400 CPU , Gigabyte b660m Aorus Pro AX motherboard, Asrock Rx 6600 XT graphics card, 2x8 gb 3600 Ram, 1 Tb SSD Nvme.
İhtiyacım olan parçalar: Kasa, Psu, Monitör ve gerekliyse CPU Cooler ve Bilgisayar Fanları.

1- Sizce intelin içinden çıkan "stock cpu cooler" yeterli midir, yoksa ekstra CPU Fan almak mı gerekir?
2- Bu parçalar yurtdışından geldi bana fakat kalanları türkiyeden alacağım bunun için en iyi site neresidir acaba?
3- Kasa önerisi verebilir misiniz? Ve kasalar fanlarla birlikte mi geliyor? Bir de kasaların içinde "standoff pin" denilen motherboardı oturttuğumuz pinlerle mi geliyor yoksa ayrı mı almak gerekiyor?
4- PSU önerisi verebilir misiniz? Tahminim 550W yeterli fakat 650W olursa iyi olur diye düşünüyorum. Bronze veya Gold 80 plus çok farketmiyormuş sanırsam.
5-144 Hz 24 inç monitör hangi markalar iyidir?
6- Bir de anti-statik bileklik almak gerekli mi yoksa kuruntu mudur bu elektro statik çarpması olayı?
7-Bunların dışında almam gereken bir şey var mı?

Eğer Bu 3 parçayı(ya da 4 gerekliyse) 4000'e sığdırabilirsek güzel olur ama fiyatta esneklik yapabilirim biraz daha, kalitesiz mal almak istemiyorum açıkçası. Önerilere açığım.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı