I5-12400F 3060 12 GB sistem Valorant için alınır mı?

Kazık bir sistem.
MANTIS-6700XT / AMD Ryzen 5 5600 / ASUS Radeon RX 6700 XT DUAL 12GB / 16GB RAM / 500 GB M.2 SSD Gaming Bilgisayar - Gaming.Gen.TR
Bunu al sadece valorant için bu gereksiz gibi gözükebilir ama bütçe varsa direk al aşırı ucuz şuan bu sistem.
Kazık derken i5 12400f 3060 daha iyi nerde var?

Büyük performans farkı var. Artık AMD tarafında problem yaşama olasılığınız çok çok düşük.

Hocam merhaba eskiden AMD ekran kartları ile NVIDIA ekran kartları arasında ray tracingde çok büyük bir fark oluyordu o fark hala var mı yoksa bir düzeltme yapıldı mı?

Nvidia daha iyi hala RT performansında. 3060 ile 6700 XT arasında pek bir fark yoktur RT açınca FPS değerleri yakın olur. Fakat RT için en az 3070 alınmalı. O bile her oyunu akıcı oynatmıyor RT ile. RT’yi stabil kullanmak için 1-2 yıla daha ihtiyaç var.

Hocam %95 Valorant derken biraz yanlış açıklamış olabilirim. Sistemde başka oyunlarda olacak. Ayrıca programlamaya da ilgim var. Sadece çoğunlukla Valorant demek istedim. Ve evet yorumlarınız üzerine biraz FPS testi izledim. 6700 XT'nin 3060'ı ezdiğini gördüm. AMD alacağım. Çarşamba günü sipariş vereceğim tavsiyelere açığım. Şimdi merak ettiğim konu ise i5 ile mi yoksa R5 ile mi?

Hocam %95 Valorant derken biraz yanlış açıklamış olabilirim. Sistemde başka oyunlarda olacak. Ayrıca programlamaya da ilgim var. Sadece çoğunlukla Valorant demek istedim. Ve evet yorumlarınız üzerine biraz FPS testi izledim. 6700 XT'nin 3060'ı ezdiğini gördüm. AMD alacağım. Çarşamba günü sipariş vereceğim tavsiyelere açığım. Şimdi merak ettiğim konu ise i5 ile mi yoksa R5 ile mi?
Mantis 6700 XT alın hocam. Arada 1000 TL fark var o fiyata değmez. 12400f bir tık daha iyi fakat valorant da 5600 daha iyi bile olur. Kafa kafayalar

Geri
Yukarı