i5-12400F - 3060 Ti HP Victus 15l yükte Maksimum 78-85 derece

Lılyxd

Femtopat
Daha fazla  
2-3 hafta önce HP Victus 15l bir kasa aldım MediaMarkt üzerinden (i5-12400F, 3060 Ti, 16 GB RAM). Boştayken hiçbir problemi yok fakat Apex Legends, Fortnite ve FIFA 23 gibi oyunlara girince işlemci 78-85 (88'e saniyelik olarak cıktıgı oluyor) ekran kartıda 78-85 derece arası oluyor. Bir süre sonra odanın havası bile aşırı sıcak olmaya başlıyor. Kasaya elimi koyduğumda yanmasından bahsetmiyorum bile. Bu sıcaklık değerleri normal mi? (oyunlarda FPS düşmesi vb. gibi problem yaşamadım hiç)

Sizce ne yapmalıyım? Kasanın direkt modeliyle mi alakalı yoksa geri vermeli miyim? Soğutucu almak mantıklı mı mantıklıysa ne tür ne model almalıyım? Laptoptan geçtiğim için bu tür konularda biraz bilgisizim.

Düzeltme: Laptop değilmiş.

O sıcaklıklar çok normal değil, ancak hava akışı kötü bir kasa olduğu için normal.
Düzeltme: Laptop değilmiş.

O sıcaklıklar çok normal değil, ancak hava akışı kötü bir kasa olduğu için normal.
Sizce ne yapmalıyım? Kasanın direkt modeliyle mi alakalı yoksa geri vermeli miyim? Soğutucu almak mantıklı mı mantıklıysa ne tür ne model almalıyım? Laptoptan geçtiğim için bu tür konularda biraz bilgisizim.

Geri
Yukarı