i5 12400F 3060 Ti için PSU önerisi

C750 neden bu kadar ucuz diğerlerine göre anlamadım.

Onu sorgulamaya kalkarsak işin içinden hiç çıkamayız. Fiyatı 2000+ olmadan alın derim. Şu da var alternatifiniz:

Bunun performans testlerini bulamadığım için tam olarak yorum yapamam. Ona biraz daha bakınmak gerekecek. İç yapısı C750'den daha iyi görünüyor uzaktan bakınca.

Onu sorgulamaya kalkarsak işin içinden hiç çıkamayız. Fiyatı 2000+ olmadan alın derim. Şu da var alternatifiniz:

Bunun performans testlerini bulamadığım için tam olarak yorum yapamam. Ona biraz daha bakınmak gerekecek. İç yapısı C750'den daha iyi görünüyor uzaktan bakınca.
Anladım peki sizce 650W Gold mu, yoksa 750W Bronze mu?

Anladım peki sizce 650W Gold mu, yoksa 750W Bronze mu?

İşte bunu tam olarak söyleyebilmem için performans testlerine bakmak şart. GSM Lite'yi tam öneremiyorum bu sebepten. İçi iyi görünüyor o kadar fiyatına göre. C750'nin her detayına hakimiz ama. O sebepten C750 öneririm. Diğerinin Gold olmasına kafayı takmayın hiç. C750 alıp geçin derim.

RM650x konudaki diğer PSU'lardan fersah fersah daha üstün bir model her anlamda ancak fiyatını hak ettiğini düşünmüyorum. Fiyatına göre en iyi ürün şu diyebilirim anlık olarak:

550W istemiyorsunuz. Bu sebepten şu iyi bir tercih:

Hatta bu modeli üstteki XPG Pylon'un 750W modeli gibi düşünebilirsiniz. Üreticileri ve platformları aynı çünkü iç yapıda.

Yanlış bilgi. Corsair'ın PSU'larını CWT üretir. RMx serisi için de bu geçerli.

C750 Bronze iyi görünüyor anlık olarak. CX serisi ile hemen hemen aynılar performans olarak.

İstisnasız tüm markalarda geçerli bu. Özellikle kronik bir problem varsa raporlanıyor zaten incelemeciler tarafından. Araştırın: P750GM, Seasonic Focus Plus:

Bu cidden tuhaf bir problemdi. Sonraki Focus platformunda düzeltildi bunlar.
Anladım hocam. Siz PSU konusunda baya bilgi sahibisiniz. Corsair, Seasonic parçalar kullanıyor diye biliyorum ben. Genel bir sorun olmamasına rağmen, patlayan RMx PSU bile gördüm.

İşte bunu tam olarak söyleyebilmem için performans testlerine bakmak şart. GSM Lite'yi tam öneremiyorum bu sebepten. İçi iyi görünüyor o kadar fiyatına göre. C750'nin her detayına hakimiz ama. O sebepten C750 öneririm. Diğerinin Gold olmasına kafayı takmayın hiç. C750 alıp geçin derim.
Anladım. Çok teşekkür ederim.

Anladım hocam. Siz PSU konusunda baya bilgi sahibisiniz. Corsair, Seasonic parçalar kullanıyor diye biliyorum ben. Genel bir sorun olmamasına rağmen, patlayan RMx PSU bile gördüm.

Estağfurullah. Evet zaten patlayan çatlayan kaliteli modelleri görmeniz çok normal. Benim de sık sık dile getirdiğim bir şey bu. İstisnasız her modelde bozulma meydana gelebilir.

Genelde malum markaların modellerine yapılan "bomba" gibi tabirlerin karşılığı olarak "kaliteli modeller de patlıyor" diyorum ben de. Kaliteli modellerde ihtimal daha az. İhtimali düşürmek için alırız zaten o modelleri. Diğer türlü daha fazla risk alıyorsunuz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Misal bu. Bu videoyu izleyince de "RM serisi problemli" diye algı oluşuyor. Hayır o da değil... Buradaki PSU XPG Core Reactor de olabilirdi. Bu videonun tek amacı kaliteli modellerin de başına böyle şeylerin gelebileceğini göstermek.

Yeni konular

Geri
Yukarı