i5 12400F 3060 Ti vs R5 5600 RX 6800

En güzel seçimi yapmışsınız, 8 GB ramli 3060 ti 6800 le kıyasa bile giremez. Öte yandan coil whine sanki amdye özgü gibi yazmışsınız coil whine her marka model kartta meydana gelebilen birşey Nvidia amd Farketmiyor. Şans işi. Performansı etkileyen bir durum da değil.

Evet, 3060ti rakibi bile değil bu kartın. Ben de coil whine var mı yok mu bilmiyorum ama varsa da rahatsız etmiyor.

Hatta NVIDIA'ya da AMD ile de ilgisi yok tamamen üreticiye bağlı(MSI, ASUS gibi)

Ben almadan önce asus tuf serisinde çok var diye duymuştum o yüzden sordum ama bende bir sıkıntı yok.

Hocam vallahi ikisi de çok tadında ve ggüzel bilgisayarlar karar zor ama belki NVIDIA açısından bakarsak 3060 çk güzel.

Yok, 3060 Ti iyi olsa da RX 6800 rakibi değil.

Evet, 3060ti rakibi bile değil bu kartın. Ben de coil whine var mı yok mu bilmiyorum ama varsa da rahatsız etmiyor.

Ben almadan önce asus tuf serisinde çok var diye duymuştum o yüzden sordum ama bende bir sıkıntı yok.

Yok, 3060 Ti iyi olsa da RX 6800 rakibi değil.
Bence amd bulaşma derim, ben bulaştım ya benim 7 ay boyunca kanser oldum.

Bence AMD bulaşma derim, ben bulaştım ya benim 7 ay boyunca kanser oldum.

NVIDIA'da Full sorunsuz değil🙃
RX6800 3070/ti rakibi 3060 Ti ile karşılaştırmak doğru olmaz. İkisi arasından ben olsam RX6800'ü seçerdim.

RX6800 3070/ti rakibi 3060 Ti ile karşılaştırmak doğru olmaz. İkisi arasından ben olsam RX6800'ü seçerdim.
Evet Nvida'da sorunsuz değil, ben şahsen şuan sorun yaşıyorum garantiye vereceğim. 😂🤣

RX 570 var bende arada bir ekran kapanıyor, bazen karıncalanıyor Alt Tab yapınca düzeliyor falan ben anlamadım ki bir AMD kartlarına ne yapıyor.

Hocam bahsettiğiniz kart eski bende RX 6650XT var ASUS modeli neredeyse hiç sorun yaşamadım.

Arkadaşlar bütçem 18k. Bütçemi 500 TL'den fazla arttıramam. Bu iki sistem arasında hangisi daha iyidir?  mecburen 1080p kullanacağım. Başka öneriniz varsa yazabilirsiniz. Benim için RX 6800 sistem daha iyi geliyor tek korkum WattMan hatası vb. ve coolwhine. Ek olarak sadece işlemci ve ekran kartı değil de. B550 H610'dan iyi diye biliyorum. ASUS GT 301 kasa ve güç kaynağı olarak daha iyi diye düşünüyorum.

Hocam RX 6800 alın bence eğer sık bilgisayar değiştirmicekseniz performans farkı var ama RTX 3060 Ti kötü kart değil illa NVIDIA alacağım diyorsanız alın ama bence RX 6800 alın.

Bence amd bulaşma derim, ben bulaştım ya benim 7 ay boyunca kanser oldum.

Bilgisayarı alalı 2 ay olacak. Ben memnunum.

Hocam bahsettiğiniz kart eski bende RX 6650XT var ASUS modeli neredeyse hiç sorun yaşamadım.

Hocam RX 6800 alın bence eğer sık bilgisayar değiştirmicekseniz performans farkı var ama RTX 3060 Ti kötü kart değil illa NVIDIA alacağım diyorsanız alın ama bence RX 6800 alın.

Bilgisayarı alalı 2 ay olacak.

Konu hortladı ya. Ben bilgisayarı aldım arkadaşlar.

RX 6600 var bende de aldığımdan beri ara sıra oyunlarda siyah ekran veriyor. Reset tuşu varmış onu bilmiyordum kasadan yapıyordum neyse açınca driver hatası veriyordu uygun değil diye WattMan değil ama bilmiyorum ne olduğunu.
Hocam driver silip en son sürüm yüklendiğinde düzeliyor,ayrıca Displayport kablosunu tak-çıkar yaparsanız dalgalanma ve görüntü bozuklukları düzeliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı