i5-12400F 3070 sistem reset atıyor

Ligon

Femtopat
Daha fazla  
RAM
Adata XPG 8GB 3200MHz DDR4 Single Kit Ram AX4U32008G16A-SR30 2 Adet
SSD veya HDD modeli
Kingston NV2 1TB NVMe PCIE 4.0 Okuma 3500MB-Yazma
Ekran kartı
ASUS DUAL GeForce RTX 3070 V2 OC 8GB
Anakart
ASUS PRIME B660-PLUS D4
İşlemci
Intel Core i5-12400F
Merhaba öncelikle, sistemi yaklaşık bir hafta önce gaming.gen.tr'den aldım. Sistemde herhangi bir sorun yoktu bugün Game Pass üzerinden It Takes Two indirmek EA Play kurdum ve It Takes Two inerken aynı anda Windows güncellemesi inmiş. PC'ye baktığımda monitörde görüntü yok PC'nin ışıklar birkaç kez yanıp söndü bende PSU off tuşuna bastım. Sistemi açtım Windows güncellemesi yapılmış gösteriyordu 5 dk önce normal zannettim ve oyunu indirmeye devam ettim fakat tekrar oldu. Forumda daha önceden çözüm olarak işaretlenmiş bir çözümü denedim. Denetim Masası'ndan Windows hata anında yeniden başlatmayı kapattım. FurMark testi yaptım GPU %100 iken herhangi bir sorun olmadı. PSU da bir sorun düşünmedim bu yüzden sonra 30 dk bir YouTube videosu izledikten sonra tekrar oldu. BIOS da herhangi bir şey var mı diye bakarken restart attı ve PC'yi kapadım. BIOS'dayken kapanmasından sonra donanımsal olduğundan emin gibiyim ne yapmam lazım.

Windows 11 kullanıyorsanız windows 11 de ea platformu bazı hatalar yaratabiliyor. Biosdan Windows OS ayarlarında BIOS CSM/UEFI Mode'u UEFI olarak seçince açılan kısımda Secure Boot kısmını Enabled yapıp kaydedip tekrar başlatın bilgisayarı. Bilgisayar açıldığında windows güvenlik duvarını kapatın tüm virüs korumalarını kapatın. Ardından EA platformunu rahatça kullanabilirsiniz.

Merhaba öncelikle. O günden sonra herhangi bir sorun oluşmadı fakat bugün tekrardan gerçekleşti. Sistem bir anda kapanıyor, açılır gibi oluyor ekran kartına ve fanlara güç geliyor, sonrasında kesiliyor birkaç kez olup öyle açılıyor. Ne yapmalıyım?

Geri
Yukarı