i5 12400F, H610M ve RX 6600 sistem macOS uyumlu mu?

kaanthealien

Picopat
Daha fazla  
RAM
XPG Gammix D30 8X2 DDR4 3200MHz
SSD veya HDD modeli
WD Blue SN570 500GB M2 + Samsung 870 EVO 1 TB SSD
Ekran kartı
Asus Dual RTX 3060Tİ 8 GB
Anakart
Asus H610M-D D4 3200MHz
İşlemci
İntel Core İ5 12400F
Öncelikle selam herkese. Aklımda bazı soru işaretleri var onlar hakkında danışmak isterim. Şu an elimde mevcut olan RTX 3060 Ti bir ekran kartı var ve bu ekran kartına da macOS kurulamıyor, bende RX 6600 ekran kartı almak istiyorum fakat macOS için mantıklı bir seçim mi ya da genel olarak mantıklı bir seçim mi onu anlayamadım. RTX 3060 Ti ekran kartımı sadece yazın oyun oynamak için kullanıp, RX 6600 ekran kartını ise sırf macOS kullanmak için düşünüyorum fakat pek emin değilim. MacOS'u iOS yazılım geliştirme için düşünüyorum.

Eğer RX6600 ekran kartını alırsam bu sisteme macOS sorunsuz bir şekilde kurulabilir mi böyle bir masrafa değer mi?

Kurulabilir, fakat sadece yazılım için düşünüyorsanız RX 560 vb. ekran kartları da düşünebilirsiniz. Hem ucuz, hem uyumluluk problemi yaşatmıyor.

Bu aralar niye herkes macOS geçmeye çalışıyor? iOS geliştirmek isteyeni anlarımda gündelik kullanmak için macOS isteyen bayağı bir arttı. Bilmediğim bir şey mi var?

Açıkçası biraz oyun da oynuyorum Ultra 1080p ayarlarda CoD MW2 gibisinden. Dualboot yapmayı düşünüyorum fakat cidden kurulursa almayı düşünüyorum eğer en ufak bir uyumsuzluk bile olabilirse ileriki dönemlerde M2 Mac mini düşünüyorum fakat elimde böyle bir fırsat varken değerlendirmeyi de düşünüyorum RX 6600'ü.

Geri
Yukarı