i5 12400F için anakart tavsiyesi

O attığınla MSI PRO H610M-G DDR4 Intel H610 Soket 1700 DDR4 3200MHz (OC) M.2 Anakart fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da arasındaki fark nedir hocam.

Bu anakart sepette %15 indirimli yani tam sizin bütçenizde ve 2 adet M.2 SSD yuvası var. İsterseniz böyle bir şey alabilirsiniz.
Hocam Asus PRIME H610M-A D4 Intel H610 Soket 1700 DDR4 3200MHz M.2 Anakart fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, Asus Prime H610M-A D4 Intel H610 Soket 1700 DDR4 3200MHz M.2 Anakart en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da ile
Msi PRO H610M-B DDR4 Intel H610 Soket 1700 DDR4 3200MHz (OC) M.2 Anakart fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, Msi PRO H610M-B Intel H610 Soket 1700 DDR4 3200MHz (OC) M.2 Anakart en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da arasındaki fark nedir ?

Hocam kusura bakma seninde çok kafanı ütülüyorum ama M.2 SSD yuvası ne oluyor?

Kısaca anlatayım. NVMe M.2 SSD bir depolama birimidir. Diğer depolama birimlerinden çok daha hızlıdır.
Anakartınızda bu yuva yoksa M2 SSD takamazsınız. Daha düşük hızlı olan sata SSD takabilirsiniz.

Son düzenleme:
Arka USB sayıları dışında bir fark göremedim.
Hocam biliyorum sizi çok rahatsız ettim kusura bakmayın ama
aralarındaki fark ne olur fps yi etkiler mi hangisini tercih etmeliyim teşekkürler şimdiden.

Kısaca anlatayım. NVMe M.2 SSD bir depolama birimidir. Diğer depolama birimlerinden çok daha hızlıdır.
Anakartınızda bu yuva yoksa M2 SSD takamazsınız. Daha düşük hızlı olan sata SSD takabilirsiniz.
aralarındaki fark ne olur fps yi etkiler mi hangisini tercih etmeliyim teşekkürler şimdiden.

Son sorumdu teşekkür ettim.

Aralarındaki fark ne olur FPS'yi etkiler mi hangisini tercih etmeliyim teşekkürler şimdiden.

Son sorumdu teşekkür ettim.

Öncelikle FPS'i etkileyecek hiçbir fark yok.
MSI olanların birinde RGB şerit bağlantısı var diğerinde yok. Başka bir farkları yok. Aynı kartlar.
Gigabyte ve ASUS olanda VRM 8 faz oluyor MSI olanlarda 10 faz.
VRM faz sayısından önce kalitesi önemli ama ben hangisi kaliteli onu bilmiyorum.
Şu durumda bütçeniz elveriyorsa ASUS olanı almanız daha iyi olur.
Benim param cebimde kalsın derseniz BERWAR hocamın attığı anakartı alın.

Son düzenleme:
Öncelikle FPS'i etkileyecek hiçbir fark yok.
MSI olanların birinde RGB şerit bağlantısı var diğerinde yok başka bir farkları yok. Aynı kartlar.
Gigabyte ve ASUS olanda VRM 8 faz oluyor MSI olanlarda 10 faz.
VRM faz sayısından önce kalitesi önemli ama ben hangisi kaliteli onu bilmiyorum.
Şu durumda bütçeniz elveriyorsa ASUS olanı almanız daha iyi olur.
Benim param cebimde kalsın derseniz BERWAR hocamın attığı anakartı alın.
Adamsın knk.

Sıradan kullanıcı için, işlemci neslinin desteklediği en ucuz anakartı almak en mantıklısı. Çünkü aktif performansa neredeyse hiç bir etkisi yok. Birinde usb sayısı fazla, öbüründe ram slotu az, ssd yuvası çok falan filan. Bunlarda kolay kolay çoğu kullanıcıyı pek etkilemez.

Ha siz derseniz ki bende çok üst seviye bir işlemci var, OC yapacam, dibini kadar sömürecem falan, o zaman anakarta önem vermeniz gerekir sadece. Benim ticaret mantığım böyle daha doğrusu. Gerisi para israfı.

Sıradan kullanıcı için, işlemci neslinin desteklediği en ucuz anakartı almak en mantıklısı. Çünkü aktif performansa neredeyse hiçbir etkisi yok. Birinde USB sayısı fazla, öbüründe RAM slotu az, SSD yuvası çok falan filan. Bunlarda kolay kolay çoğu kullanıcıyı pek etkilemez.

Ha siz derseniz ki bende çok üst seviye bir işlemci var, OC yapacağım, dibini kadar sömüreceğim falan, o zaman anakarta önem vermeniz gerekir sadece. Benim ticaret mantığım böyle daha doğrusu. Gerisi para israfı.

i5 12400F var işte kanka sence çok üst düzey bir işlemci mi Gigabyte H610 almayı düşünüyorum 1700 TL.

Geri
Yukarı