i5 12400F için soğutucu önerisi

Yusuf29

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, işlemcim için hava soğutucu almayı düşünüyorum.
Bunu gördüm bu fiyata en iyisi bu mudur yoksa önereceğiniz var mı? Bu fiyata bu iyiyse benim işlemcim için yeterli olur mu ve kasama sığar mı? Bütçem maksimum 1000 TL.

Teşekkürler.

Sistemim.
i5 12400F.
XPG Gammix D30 (2x8GB)
ASUS Prime B660M-K D4.
ASUS Radeon Dual RX 6750 XT OC 12 GB.
DeepCool CC560.

Merhaba. İncelediğiniz thermalright Assassin king 120 SE TL-C12C, iyi bir hava soğutucu gibi görünüyor. Ancak, işlemciniz için yeterli olup olmadığını değerlendirmek için belirli performans ve sıcaklık beklentilerinizi göz önünde bulundurmalısınız.

Diğer bir seçenek olarak Noctua NH-U12s chromax. Black veya Be Quiet! Dark rock Slim gibi modelleri düşünebilirsiniz. Bu markalar genellikle kaliteli ürünler sunar. Ancak, bütçeniz 1000 TL olduğu için fiyat/performans açısından değerlendirme yapmanız önemli.

Soğutucunun kasaya sığması konusunda genellikle standart mid-Tower kasalar için uyumlu olacaktır, ancak ölçüleri kontrol etmek her zaman önemlidir. Kasanızın içinde yeterli alan olduğundan emin olun.

Sonuç olarak, seçtiğiniz modelin özellikleri ve performansı sizin ihtiyaçlarınıza uygunsa ve bütçenizle uyumlu ise tercih edebilirsiniz.

Merhaba, işlemcim için hava soğutucu almayı düşünüyorum.
Bunu gördüm bu fiyata en iyisi bu mudur yoksa önereceğiniz var mı? Bu fiyata bu iyiyse benim işlemcim için yeterli olur mu ve kasama sığar mı? Bütçem maksimum 1000 TL.

Teşekkürler.

Sistemim.
i5 12400F.
XPG Gammix D30 (2x8GB)
ASUS Prime B660M-K D4.
ASUS Radeon Dual RX 6750 XT OC 12 GB.
DeepCool CC560.
Merhaba. Thermalright, Çin merkezli olsa da kaliteli ürünler üreten bir markadır, alırsanız pişman olacağınızı sanmam. Tabii bir Noctua değildir ama fiyat farkını hesaba katınca gayet alınabilir bir üründür ki ürünün amazon.com fiyatı 20 dolar, bence 800'e satabilmek bir başarı...

Kasanız da 163mm'e kadar olan hava soğutucuları destekliyor yani sıkıntı olmaz.

Bunun başka konularda önerildiğini gördüm bu daha mı iyi benim attığım ile arasında ne kadar fark var? Fiyatları neredeyse aynı.
İlk attığınız ürün daha iyi.

Geri
Yukarı