i5 12400F işlemci GTA V'de darboğaz yapıyor

Güçsüz olduğunu nereden çıkardınız hangi testlere göre?
3070Ti ı 1080p de besleyemez. O yüzden bu sisteme göre güçsüz. Kendi yorumunuza bakın siz neye göre güçlü ilan ediyorsunuz ki ?

İşlemci sorun yok diyen arkadaşların kafasından istiyorum, nasıl bir şey acaba? %40 kullanımda 80-85 derece olan işlemcinin throttle yapmadığını iddia etmek dümdüz cahilliktir. Önerdiğim sıvı soğutmalardan birini kullanırsanız 1080p'de darboğaz çok az olur.

"İşlemci sorun yok" diyen arkadaşlar (onlara bende dahilim) işlemcinin normal şartlarda darboğaz yapmayacağını söylüyoruz. Isıdan throttle yiyor olabilir ama ben i5 11400F'e sahibim, 98 derecede bile throttle yemediğim oluyor. 80 derecede throttle yiyeceğini çok düşünmüyorum.

Yeni işlemci al.

İki işlemciyi bir tutuyorsunuz. Bu yanlış bir düşünce. Ayrıca hangi işlemcinin throttle yapıp yapmayacağını bilemezsiniz. Silikon şans işidir veya default olarak işlemcinin güç değerlerini olması gerektiği gibi ayarlamamışlardır. Bunu da ancak ThrottleStop ile düzeltebilirsiniz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…