i5-12400F işlemci için soğutucu önerisi

javes

Decapat
Daha fazla  
Ekran kartı
RX6600XT
Anakart
PRO-H610M-G-DDR4
İşlemci
12400F
Selam,

İşlemci olarak 12400F kullanıyorum stok soğutucu ile birlikte sıcaklık değerleri çok fazla oluyor yükte ise 90-100 dereceleri görüyor ve fazla ses çıkartıyor bu yüzden soğutucu almak istiyorum ama karar veremedim öneriniz olur mu?

Dark Diamond Pro mesh kasa kullanıyorum sıvı soğutucu alsam diye düşündüm fakat kasanın üzerine monte edilir mi emin olamadım.

Aşağıdaki soğutucular ilgimi çekti ama karar veremiyorum.

Bütçe max 2500 ama uygun fiyatlı olması da iyi olur tabi

Sıvı soğutucuyu napıcaksın dostum. Aynı işlemciyi bende kullanıyorum stok fanla 75 üzerini göremedim. Al bir hava soğutucu yeter.
Bende sıcaklıklar ciddi derece fazla çıkıyor bir valorant açınca direkt sıcaklıklar 80 - 100 görüyor. Hani yenileyecekken sıvı soğutucu da olabilir diye düşündüm ama kasanın üzerine uyar mı ondan emin olamadım

Bütçe max 2500 ama uygun fiyatlı olması da iyi olur tabi

Bende sıcaklıklar ciddi derece fazla çıkıyor bir valorant açınca direkt sıcaklıklar 80 - 100 görüyor. Hani yenileyecekken sıvı soğutucu da olabilir diye düşündüm ama kasanın üzerine uyar mı ondan emin olamadım

Uygun fiyatlı istiyorsanız @DaTTeBayoTheFrog hocamın attığı soğutucuya da bakabilirsiniz.

i5 12400F ile kullanıyorum ve fazlasıyla yeterli olduğunu düşünüyorum.
Oyunda 50-55 derece arası ve ses duyulmuyor.
Bunu sipariş verdim f/p açısından iyi duruyor piyasaya göre de uygundu gaming.gen de içinden lga 1700 için kurulum kiti çıkıyordur umarım.
Teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı