i5-12400F için işlemci soğutucu önerisi

V12

Hectopat
Selam. Arkadaşımın işlemci yanıyor. Kasa Gamepower Warcry compact model küçük olan ama cam. Kasa zaten pek hava almıyor ben fanları düzenledim kasanın ağzını kapatma dedim falan yine de fayda etmiyor oyunlarda işlemci 90 derecelerde geziyor stok soğutucu takılı. 1000TL bütçe vereceğim fakat az bakındım ve 1000 TL altına düzgün soğutucu kalmamış. Şunu da belirteyim sıvı soğutmaya çıkmayalım hava soğutma olsun 1500 üstüne çıkmasın mümkünse. Bulduğum birkaç hava soğutma:

Bunlardan daha iyisi var mı aradığım bütçede?

LGA1700.

Son düzenleyen: Moderatör:
Se-224 alın. Arkadaşımda var memnun kullanıyor.

Selam. Arkadaşımın işlemci yanıyor. Kasa Gamepower Warcry compact model küçük olan ama cam. Kasa zaten pek hava almıyor ben fanları düzenledim kasanın ağzını kapatma dedim falan yine de fayda etmiyor oyunlarda işlemci 90 derecelerde geziyor stok soğutucu takılı. 1000TL bütçe vereceğim fakat az bakındım ve 1000 TL altına düzgün soğutucu kalmamış. Şunu da belirteyim sıvı soğutmaya çıkmayalım hava soğutma olsun 1500 üstüne çıkmasın mümkünse. Bulduğum birkaç hava soğutma:

Bunlardan daha iyisi var mı aradığım bütçede?

LGA1700.

İşlemcim i5 13400F Düne kadar stok fan ile kullanıyordum oyunlarda 80-90 dereceler arasında dolaşıyordu boşta 55 derecelerdeydi. Bugün ID-Cooling SE 224 XTS Black aldım bu model ID-Cooling SE 224 XTS Mini olarak da geçiyor bildiğim kadarıyla, şu anda bu soğutucuyu yeni taktım ve işlemcim aynı oyunlarda 50-60 dereceler arasında dolaşıyor. Stress test ile %100 kullanımda test ettiğimde ise 58 derecelerde dolaşıyor. Kısacası bu fan benim ısınma sorunumu çözdü size de öneririm.

Bir de bir şey eklemek istiyorum bu model 134 cm yüksekliğe sahip olduğu için diğer modellerden daha kısa, küçük kasalara daha rahat sığar ve soğutmasını ben oldukça beğendim. 214 XT'nin içinden çıkan termal macun biraz kötü diye duymuştum 224 Serilerinde bu sorunu çözdüler sanırım.

İşlemcim i5 13400F düne kadar stok fan ile kullanıyordum oyunlarda 80-90 dereceler arasında dolaşıyordu boşta 55 derecelerdeydi. Bugün ID-Cooling SE 224 XTS Black aldım bu model ID-Cooling SE 224 XTS mini olarak da geçiyor bildiğim kadarıyla, şu anda bu soğutucuyu yeni taktım ve işlemcim aynı oyunlarda 50-60 dereceler arasında dolaşıyor. Stress test ile %100 kullanımda test ettiğimde ise 58 derecelerde dolaşıyor. Kısacası bu fan benim ısınma sorunumu çözdü size de öneririm.

Bir de bir şey eklemek istiyorum bu model 134 cm yüksekliğe sahip olduğu için diğer modellerden daha kısa, küçük kasalara daha rahat sığar ve soğutmasını ben oldukça beğendim. 214 XT'nin içinden çıkan termal macun biraz kötü diye duymuştum 224 serilerinde bu sorunu çözdüler sanırım.

Teşekkürler hocam SE 224 XTS alacağım kasa 140mm destekliyor bu da 120mm.

Yeni konular

Geri
Yukarı