i5-12400F + ROG STRIX B660-A VS. R5 5600 +ROG B550-XE

Yunus777

Femtopat
Daha fazla  
i5-12400F + ASUS ROG STRIX B660-A Gaming mi?

Yoksa

AMD Ryzen 5 5600 + ASUS ROG STRIX B550-XE Gaming mi?

Değiştirmek istemiyorum bu iki seçenek arasında kaldım.

Sistem.
Ekran kartı: ASUS GeForce TUF RTX 3080 Gaming OC 12 GB.
RAM: Adata XPG Spectrix D41 TUF RGB 8 GB X 4
SSD: Seagate 500GB FireCuda 520 M.2 2280 SSD
(Ekstra 2 GB HDD var bu yüzden SSD 1 veya 2 TB alma gereği duymadım ileride yükseltebiliriz.)
Kasa: ASUS TUF Gaming GT501.
Güç kaynağı: ASUS TUF Gaming 750b 750W 80+ Bronze 135mm fanlı güç kaynağı.

Mesleğim grafik tasarımla ilgili, Adobe'nin tüm programlarını aktif olarak sürekli kullanırım, ee tabii bu bu kadar da oyuncuyum aynı zamanda.
Fikirlerinizi duymak istiyorum sadece, şimdiden teşekkür ederim.

Sorunun cevabı aslında çok basit. Kararın kesinse ve anakarta bu kadar para vermeyi göze almışsan en azından overclock yapabileceğin bir işlemci almanı tavsiye ederim. Ayrıca OC yap veya yapma o işlemciye en azından kule tipi bir soğutucu almanı öneririm kesinlikle.

Sıvı Soğutucu:

Söylemeden duramayacağım ama bence anakart için o kadar masraf etmeye gerçekten gerek yok. VRM soğutması iyi ve genel olarak kaliteli olan çok daha uygun anakartlar var. ROG STRIX biraz şişiriyor fiyatları.

Sorunun cevabı aslında çok basit. Kararın kesinse ve anakarta bu kadar para vermeyi göze almışsan en azından overclock yapabileceğin bir işlemci almanı tavsiye ederim. Ayrıca OC yap veya yapma o işlemciye en azından kule tipi bir soğutucu almanı öneririm kesinlikle.

Sıvı soğutucu:

Söylemeden duramayacağım ama bence anakart için o kadar masraf etmeye gerçekten gerek yok. VRM soğutması iyi ve genel olarak kaliteli olan çok daha uygun anakartlar var. ROG STRIX biraz şişiriyor fiyatları.

Açıkçası sıvı soğutucu için Team t Force siren düşünmüştüm, anakart konusunda evet ROG STRIX biraz şişiriyor fakat işlemciden tam verim alabileceğim ve gözüme güzel hitap edeceğini düşündüğüm iki anakart seçtim, 12400F tarafında ASUS TUF Gaming Z690 düşündüm belki OC yapabilirim diye ama yapılmadığını söylediler.

Açıkçası sıvı soğutucu için Team t Force siren düşünmüştüm, anakart konusunda evet ROG STRIX biraz şişiriyor fakat işlemciden tam verim alabileceğim ve gözüme güzel hitap edeceğini düşündüğüm iki anakart seçtim, 12400F tarafında ASUS TUF Gaming Z690 düşündüm belki OC yapabilirim diye ama yapılmadığını söylediler.
Intel'in F ibareli işlemcilere OC yapılmıyor. Sonunda K ibaresi olan bir işlemci alırsanız yapabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı