i5 12400F RTX 3050 sistem Minecraft'ta kasıyor

hocam arkadaş aktif olmadgı ıcın bilgi veremiyorum fakat 4gb olsa bile o fps değerleri normal değil
Rtx 3050 En kötü rtx kartı bence. 1070 Tİ ekran kartı daha iyi ondan. Ama muhtemelen sorun o değil harici ekran kartını kullanıyor. İntel HD GRAPHICS denilen ekran kartını yani. Çöp o ekran kartı. Birde orjinal mi kullanıyorsunuz korsan mi ona göre göstereceğim size ekran kartını kullandırmayı.

Rtx 3050 En kötü rtx kartı bence. 1070 Tİ ekran kartı daha iyi ondan. Ama muhtemelen sorun o değil harici ekran kartını kullanıyor. İntel HD GRAPHICS denilen ekran kartını yani. Çöp o ekran kartı. Birde orjinal mi kullanıyorsunuz korsan mi ona göre göstereceğim size ekran kartını kullandırmayı.
hocam korsan oynuyor tllauncer adlı launcerden

düzeltme :
Sistem i5 12400H 3050 6 GB 8 GB RAM. Laptop excalibur
Sorunu yaşayan arkadaşım Minecraft'ta 6 GB RAM vermiş fakat 6 GB RAM olmasina rağmen (RAM ile alakası yok) son sürümlerde 40 50FPS alıyor grafikleri en düşükte olduğu halde.
Mod kurduk, shader kurduk yine ayni FPS'i veriyor biz anlamadık. Anlayan birisi varsa yardımcı olursa çok seviniriz.
Hocam termal macun değişimi öneririm bir de bakım yapılsa sıkıntı kalmaz bence ama Java optimizasyonu zaten bedrock kadar iyi değil

hocam korsan oynuyor tllauncer adlı launcerden
Hocam launcheri baştan kurun kurarken en sonda "En iyi gpu ayarlarını ayarlayın" olacak onu işaretleyin sürümlerinizin ve dünyalarınızın gitmesini istemiyorsanız temiz kurulumu işaretlemeyin.

Hocam launcheri baştan kurun kurarken en sonda "En iyi gpu ayarlarını ayarlayın" olacak onu işaretleyin sürümlerinizin ve dünyalarınızın gitmesini istemiyorsanız temiz kurulumu işaretlemeyin.
hocam bugun içerisinde deneyıp geri dönüş sağlarım

Hocam termal macun değişimi öneririm bir de bakım yapılsa sıkıntı kalmaz bence ama Java optimizasyonu zaten bedrock kadar iyi değil
hocam termal ile felan alakası oldgunu zannetmıyorum sadece mcde olan bir sorun

olay bu herşey normal

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-05-19 151157.jpg
    Ekran görüntüsü 2024-05-19 151157.jpg
    214,6 KB · Görüntüleme: 7
Son düzenleme:
hocam bugun içerisinde deneyıp geri dönüş sağlarım

hocam termal ile felan alakası oldgunu zannetmıyorum sadece mcde olan bir sorun

olay bu herşey normal
Hocam ayarlarınızı kontrol ettim. Vsync açık onu kapatın. Sadece kötü bilgisayarlar için o. Eğer o da olmazsa normal fps'niz. Mod falan da yüklü arti olarak shader de açmışsınız.

Hocam ayarlarınızı kontrol ettim. Vsync açık onu kapatın. Sadece kötü bilgisayarlar için o. Eğer o da olmazsa normal fps'niz. Mod falan da yüklü arti olarak shader de açmışsınız.
hocam başta belirttiğim gibi ilk normal sürümd0e denedik fakat yine aynı fps modsuz shadersiz denedik aynı sonuç

Hocam tllauncer adlı MC'den oynuyor arkadaş, başka arkadaşlarimda oynuyor bu sıkıntıyı yaşayan tek o

Tlancuher pek de güvenilir değil sorunlar çıkması doğal :/

Hocam ayarlarınızı kontrol ettim. V-Sync açık onu kapatın. Sadece kötü bilgisayarlar için o. Eğer o da olmazsa normal FPS'niz. Mod falan da yüklü arti olarak shader de açmışsınız.

Hocam V-Sync açık olursa bilgisayar kendini çok zorlamaz olur mu öyle şey :|

Yeni konular

Geri
Yukarı