i5 12400F RTX 3060 sistem 16.860 TL'ye nasıldır?

Cyberko

Centipat
Daha fazla  
İşlemci = Intel Core i5-12400F 2.5GHz 18MB önbellek 12 çekirdek 1700 10nm işlemci.
Anakart = ASUS Prime B660M-K D4 Intel B660 LGA1700 DDR4 5333 HDMI VGA çift M.2 USB3.2 mATX anakart.
Ekran kartı = ASUS GeForce Dual RTX 3060 V2 OC 12 GB GDDR6 ekran kartı.
RAM = Kingston 16 GB (2x8GB) Fury Beast siyah DDR4 3200MHz CL16 PC RAM.
SSD = Kingston NV2 500GB NVMe okuma 3500 MB-yazma 2100 MB M.2 SSD (SNV2S/500G)
Kasa = Vento VG10F RGB ATX Gaming kasa.
Güç kaynağı = FSP Hyper H3-550 80+ Pro 550W güç kaynağı.

Arkadaşlar gamin.gen'den bu hazır sistemi aldım 16.860 TL'ye(9 taksit 18'e falan geldi tabide). Sadece anakart özelleştirmesi yapabildim. +360 TL farkla çift M.2 bulunan B660M modelini seçtim. İleride 2 tane 1 TB takar kullanırım diye. Onun haricinde özelleştirme yapmaya yetecek kart limitim bulunmuyordu güç kaynağı, SSD için falan.

Büyük kanalların hazır sistemlerini bekledim ama doğru düzgün sistem gelmedi. Gelse de ya AMD geldi(AMD sevmiyorum) ya da güç kaynağı kasa falan dandik oldu. Bende daha fazla beklemek istemedim. Bilmiyorum artık iyi mi ettik kötü mü? Sipariş verdikten sonra Technopat 3060 Ti Full ASUS sistem yayınladı ona üzüldüm ama yapacak bir şey yok, nasip işi bu işler.

Çok Online oyunla aram yok AAA oyunları oynayacağım nasip olursa. Yaş 27 kendime aldığım ilk sistem. O yüzden parça-donanım çok hakim değilim ama bu sistemi bilirkişiye danışarak aldım tabii, kendi kafama göre iş yapmadım. Ama sorularım olacak size.

Bu sistem beni 3-4 sene götürür mü?
Kazık yemiş miyim? Yoksa F/P bir ürün mü?
12400F için sıvı soğutma veya kule tipi almama gerek var mı?
Kasanın önü mesh yapıda ona dikkat ettim ama güç kaynağı nasıl sizce?

Bu bütçeye 550W güç kaynağı ve 3060(ti bulunuyor) olmamış.
hocam son kuruşa kadar bastık parayı :D dediğin gibi 650 watt olmasını isterdim ama limit yoktu. Limitte artıramıyordum. Biraz daha toparlayınca güncellerim psu'yu. 2 sene sonra Ti geçerim falan benim 2-3 sene işimi görsünde :D

Alınmış zaten. Hayırlı olsun. Sıvı soğutmaya gerek yok. Güzel sistem, Taksit ile biraz pahalıya gelmiş.
Maalesef hocam. İmkanlar 9 taksite el veriyordu o şekilde aldım. Güzel yorumunuz için teşekkür ederim :)

hocam son kuruşa kadar bastık parayı :D dediğin gibi 650 watt olmasını isterdim ama limit yoktu. Limitte artıramıyordum. Biraz daha toparlayınca güncellerim psu'yu. 2 sene sonra Ti geçerim falan benim 2-3 sene işimi görsünde :D
Ti değil de 2. el 3070'e falan geçersin. Kazık yememişsin sadece daha iyisi vardı. Ama problem yok bu fiyatlara gidip kötü sistemler alanlar var.

Fp olduğu söylenemez ama kötü sistem değil güncel AAA oyunları 3 yıl civarı oynatır 12 GB VRAM sayesinde.
Nasip olursa 3 sene sonunda güncelleme yaparım zaten. Güç kaynağı iyi midir marka hakkında bilginiz var mı? 550watt yeter diye düşünüyorum

Ti değil de 2. el 3070'e falan geçersin. Kazık yememişsin sadece daha iyisi vardı. Ama problem yok bu fiyatlara gidip kötü sistemler alanlar var.
eyvallah hocam, teşekkür ederim :)

@Cyberko 12400F 12 çekirdek 2.5GHz işlemciyi sevdin mi ve uygun mu, onu sormak istedim. Çünkü sorduğumda 2.5GHz 12 çekirdek yerine başka kullanabilirsin dediler. En F/P olduğu için mi bunu tercih ettin?

Yeni konular

Geri
Yukarı