i5 12400F - RTX 3060 sistemde Fortnite'ta FPS düşmesi oluyor

tasaworxq

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, 12th Gen Intel(R) Core(TM) i5-12400F, 2500 Mhz, 6 Çekirdek, 12 Mantıksal İşlemcim 3060 ekran kartım var, ama Fortnite de fps drop yiyorum, fps sürekli düşüşte. Neden olabilir? Oyunu perfonmas moduna felan aldım böylede tadı çıkmıyor çok kalitesiz.

Sisteminizi detaylı bir şekilde yazabilir misiniz? Sadece işlemci ve ekran kartı üzerinden teşhis koymamız zor olur.
Hocam anakart H610M H V2 DDR4 SDD 500 GB şimdi tam istediklerinizi bilemediğim için hocam, Başka isteğiniz varsa buyrun.

Sisteminizi detaylı bir şekilde yazabilir misiniz? Sadece işlemci ve ekran kartı üzerinden teşhis koymamız zor olur.
SDD baya bir dolu hocam oda donma kasma yaparmı ?

1.pngScreenshot_1.pngScreenshot_2.pngSistemsel sorun olduğunu düşünmüyorum grafik ayarlarının ekran görüntüsünü atar mısın?
Buyrun hocam

Hocam anakart H610M h V2 DDR4 SSD 500 GB şimdi tam istediklerinizi bilemediğim için hocam, başka isteğiniz varsa buyurun.

SSD bayağı bir dolu hocam oda donma kasma yapar mı?

Bilgisayarınızda MSI Afterburner yazılımı mevcut mu? Eğer değilse oyun içindeyken alt-r kombinasyonu ile sistem performansı sekmesini açın, sonrasında 5 10 dakikalık bir oyunu oynamayı deneyin ve istatistikleri kontrol edin. Eğer istatistiklerde birden çok artma veya azalma yoksa sorun diskten diyebiliriz. Oyun içinde rastgele bir kısımda istatistiklerin gözüktüğü bir SS'i de biziml paylaşırsanız güzel olur.

Sistemsel sorun olduğunu düşünmüyorum grafik ayarlarının ekran görüntüsünü atar mısın?
Bu attığım oyunun perfonmas moduna alınca gelen grafik ayarları hocam eğer tam grafikleri isterseniz normal moda alayım

Bilgisayarınızda MSI Afterburner yazılımı mevcut mu? Eğer değilse oyun içindeyken alt-r kombinasyonu ile sistem performansı sekmesini açın, sonrasında 5 10 dakikalık bir oyunu oynamayı deneyin ve istatistikleri kontrol edin. Eğer istatistiklerde birden çok artma veya azalma yoksa sorun diskten diyebiliriz. Oyun içinde rastgele bir kısımda istatistiklerin gözüktüğü bir SS'i de biziml paylaşırsanız güzel olur.
Hocam peki nelere bakayım bu açılan yerde.

Sistemden değil de oyundan kaynaklı gibi. Denemek amaçlı indirmiştim internette ne kadar ayar varsa yapmama rağmen 150 FPS'leri geçemeyip dropların önünü kesememiştim. Vulkan ve DX12 ayarlarını denediniz mi grafik ayarlarından?

Yeni konular

Geri
Yukarı