i5 12400F - RTX 3060 sistemde Fortnite'ta FPS düşmesi oluyor

tasaworxq

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, 12th Gen Intel(R) Core(TM) i5-12400F, 2500 Mhz, 6 Çekirdek, 12 Mantıksal İşlemcim 3060 ekran kartım var, ama Fortnite de fps drop yiyorum, fps sürekli düşüşte. Neden olabilir? Oyunu perfonmas moduna felan aldım böylede tadı çıkmıyor çok kalitesiz.

Sistemden değil de oyundan kaynaklı gibi. Denemek amaçlı indirmiştim internette ne kadar ayar varsa yapmama rağmen 150 FPS'leri geçemeyip dropların önünü kesememiştim. Vulkan ve DX12 ayarlarını denediniz mi grafik ayarlarından?
Hocam DX12 de aşırı donuyor. Ama bu vulkan dediğiniz şeyi oyunda görmedim.

Hocam peki nelere bakayım bu açılan yerde.

Aslında eğer yapabiliyorsanız alt+r kombinasyonunu gelişmiş moda çevirebilirsiniz. NVIDIA GeForce Experience uygulamanız mevcut mu? Eğer mevcutsa sizin için gelişmiş istatistikleri açmanın rehberini bulacağım, yakın zamanda NVIDIA'dan AMD'ye döndüm de ayarlayacağımız yerleri unuttum.

Aslında eğer yapabiliyorsanız alt+r kombinasyonunu gelişmiş moda çevirebilirsiniz. NVIDIA GeForce Experience uygulamanız mevcut mu? Eğer mevcutsa sizin için gelişmiş istatistikleri açmanın rehberini bulacağım, yakın zamanda NVIDIA'dan AMD'ye döndüm de ayarlayacağımız yerleri unuttum.
Mevcut hocam,

Hocam ne yazık ki FPS sayacını gelişmiş moda dönüştürme için bir rehber bulamadım. Temel sayaç ile bir test yapın sanırım orada işlemci ve ekran kartı kullanımı mevcut. Yaptıktan sonra dönütünüzü bekliyorum.

Hocam ne yazık ki FPS sayacını gelişmiş moda dönüştürme için bir rehber bulamadım. Temel sayaç ile bir test yapın sanırım orada işlemci ve ekran kartı kullanımı mevcut. Yaptıktan sonra dönütünüzü bekliyorum.
Hocam ozaman ben şimdi oyun ayarlarını yükseğe çekip öylemi bir test yapayım yoksa normal orta

Hocam ozaman ben şimdi oyun ayarlarını yükseğe çekip öylemi bir test yapayım yoksa normal orta
Bazı ayarlar drop yemene sebep veriyor olabilir özele alıp deneyerek de yapabilirsin veyahut atarsan ayarların ekran görüntüsünü yardımcı olabiliriz ama en hızlı kendin deneyerek yapabilirsin bir çok insan bu şekilde dropların önüne geçiyor.

Bazı ayarlar drop yemene sebep veriyor olabilir özele alıp deneyerek de yapabilirsin veyahut atarsan ayarların ekran görüntüsünü yardımcı olabiliriz ama en hızlı kendin deneyerek yapabilirsin bir çok insan bu şekilde dropların önüne geçiyor.
Hocam benim sisteme 32GB ram alsam yüksek ayarlarda bile fps'im yükselirmi ? Veya hocam işlemci'mi değişmeliyim. Yani sizden ricam benim sisteme uygun bir ram veya işlemci hangisi gerçekten fps coşturcak parça ise o olursa benim için daha iyi. Hani istediğim yüksek ayarlarda kasmadan donmadan rahat rahat oynayayım ultra ayarlarda

Son düzenleme:

Geri
Yukarı