i5 12400F - RTX 3060 Ti sistem nasıldır?

ryzen 7 5800x ve rtx 3080 olarak yükseltebilirsin
Anladığım kadarıyla 3060ti sistem için max 20 bin civarı mantıklı. 20bin civarında yada 35bin civarında nasıl sistem önerirsiniz alternatif ne olabilir

Hocam zaten 720p de oyun oynar demiyoruz ama 35-40K verip böyle bir sistem mi alırsın? Yoksa direkt önüme çıkan 35K'lık ilk sistemi atacağım yoksa bunu mu alırsan karar senin. Hatta 6900 XT sistem bile yapılabilir.

Hocam sistemi küçümsüyorsunuz 720P'de oyun için GT 1030 kullanıyor insanlar siz RTX3060 Ti'yi o kefeye koyuyorsunuz 40k bütçenin tamamını harcamaya gerek olduğunu düşünmüyorum ama dediğiniz gibi daha iyisi yapılabilinir bu bütçe ile lakin ben bütçeden biraz arttırıp genel setup ın kurulması kanaatindeyim çift monitör ya da sağlam ekipmanlar gibi.

MSI RTX 3080 Gaming Z Trio​

AMD Ryzen 7 5800x3D​

Kingston Fury Beast 16 GB​

MSI MPG A850GF​

Gigabyte X570 Aorus Pro AM4​

Bu tarz bir sistemin güzel olduğu kanaatindeyim

Hocam sistemi küçümsüyorsunuz 720P'de oyun için GT 1030 kullanıyor insanlar siz RTX3060 Ti'yi o kefeye koyuyorsunuz 40k bütçenin tamamını harcamaya gerek olduğunu düşünmüyorum ama dediğiniz gibi daha iyisi yapılabilinir bu bütçe ile lakin ben bütçeden biraz arttırıp genel setup ın kurulması kanaatindeyim çift monitör ya da sağlam ekipmanlar gibi.

Hocam yanlış okuyorsunuz ben bütçeye göre sistemi küçümsüyorum. 10.000TL bütçe varken 1050 Ti sistem önerirse birileri küçümsemek normal olmaz mı? Ben demiyorum 3060 Ti alınmaz çok kötü kart diye. 35K veriyorsan çok kötü kart evet ama orjinal fiyatında sistem içerisinde çok güzel bir kart doğal olarak.

Hocam yanlış okuyorsunuz ben bütçeye göre sistemi küçümsüyorum. 10.000TL bütçe varken 1050 Ti sistem önerirse birileri küçümsemek normal olmaz mı? Ben demiyorum 3060 Ti alınmaz çok kötü kart diye. 35K veriyorsan çok kötü kart evet ama orijinal fiyatında sistem içerisinde çok güzel bir kart doğal olarak.

Konuyu açan kişi tavsiyelere açık bir şekilde açmış sistemi toplamış ve bence bu sistemi kendi toplayıp uygun gördüyse fazlasını sırf bütçe fazla diye aramamak gerek bende bu şekilde düşündüğümü belirttim bunun yerine hobi ya da setup a yatırım yapılabilir ki sonuçta kuantum hesaplama yapmayacak elbet işini görecektir

Konuyu açan kişi tavsiyelere açık bir şekilde açmış sistemi toplamış ve bence bu sistemi kendi toplayıp uygun gördüyse fazlasını sırf bütçe fazla diye aramamak gerek bende bu şekilde düşündüğümü belirttim bunun yerine hobi ya da setup a yatırım yapılabilir ki sonuçta kuantum hesaplama yapmayacak elbet işini görecektir

İllaki yetecektir fakat bilgisi olmadığını da belirtmiş.

Hepinize ayrı ayrı tesekkur ederim ilginiz için.
Bilgisizligimden kaynaklı tartışmaya da sebep oldum sanırım kusura bakmayın.
Sistem önerilerine açığım

Akşamdan akşama 1 2 saat oyun oynayacak kişiyim. O sebeple 3060ti _3070 i5 12400 yada muadili özellikteki bilgisayar benim için yeterli . Knight online LOL gibi oyunlar da oynadığım için 1080p monitör alacağım. O sebeple ekran kartı olarak çok yukarıya da çıkmama gerek yok sanırım.

Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim ilginiz için.
Bilgisizligimden kaynaklı tartışmaya da sebep oldum sanırım kusura bakmayın.
Sistem önerilerine açığım

Hocam sizin setupınız hazır mı şu anda ya da 40k para içerisine bunları da dahil etmeyi düşünüyor musunuz yoksa sonra toplarım sistem benim için daha önemli mi diyorsunuz eğer sistem önemliyse ve 40k bütçenin tamamını kullanmak istiyorsanız üstte belirttiğim şekilde bir sistem toplamanız daha iyi olacaktır ama setupınız yok ise ben onu da düşünmeniz ve oraya da güzel bir bütçe ayırmanız kanaatindeyim malum monitör klavye koltuk fiyatları işlemci fiyatlarına yaklaştı bu devirde

Geri
Yukarı