i5-12400F RTX 3060 Ti sistem Valorant'ta düşük performans veriyor

İşletim sistemi
Windows 10

gucerege

Kilopat
Daha fazla  
RAM
2x8 2400mhz
SSD veya HDD modeli
250GB M2 SSD
Ekran kartı
RTX 3060Ti
Anakart
B660M-E
İşlemci
i5-12400F
i5-12400F işlemci RTX 3060 Ti ekran kartı var. RAM'i 2x8 yaptım ama RAM'ler 2400MHz Valorant'ta FPS inanılmaz derecede düşük FPS Max yapınca 250 civarında ama çatışma anında 144'ün altına düşüyor. Oyun Full Low ayarlarda oyun SSD kurulu yüksek performans modunda ve sıcaklık 60 derecelerde oynuyorum ama hala sorunlu işlemcide sorun olabilir mi?

i5-12400F işlemci RTX 3060 Ti ekran kartı var. RAM'i 2x8 yaptım ama RAM'ler 2400MHz Valorant'ta FPS inanılmaz derecede düşük FPS Max yapınca 250 civarında ama çatışma anında 144'ün altına düşüyor. Oyun Full Low ayarlarda oyun SSD kurulu yüksek performans modunda ve sıcaklık 60 derecelerde oynuyorum ama hala sorunlu işlemcide sorun olabilir mi?
Ramlerin normalde 3200mhz ise biosdan XMP ayarını aktif et.

bende de aynı sorun vardı 11400f modelinde. Ramleri 2x16 yaptım şuan 200ün altına düşmüyor ancak lolde 150 fps civarında geziyor. F serisi mi sorunlu anlamadım ki

yok 2133mhz miş xmp açtım 2400 oldu
ram hızların biraz düşük değil mi? 3200mhz alman daha iyi olurdu bu dönemde, ddr4 bir anakartta 2400 tercih etmek saçma olmuş. Bence ramlerinden kaynaklı fps düşüşü yaşıyor olabilirsin. Diğer donanımlarında bir sıkıntı yok gibi.

bende de aynı sorun vardı 11400f modelinde. Ramleri 2x16 yaptım şuan 200ün altına düşmüyor ancak lolde 150 fps civarında geziyor. F serisi mi sorunlu anlamadım ki
Bende de 12400f var ama böyle bir sorun yaşamadım. Valorant'ta en düşük 300fps alıyorum, genelde 340 civarlarında fps. Lol oynayan birisi değilim o yüzden ona ait değerleri maalesef ki paylaşamıyorum.

ram hızların biraz düşük değil mi? 3200mhz alman daha iyi olurdu bu dönemde, ddr4 bir anakartta 2400 tercih etmek saçma olmuş. Bence ramlerinden kaynaklı fps düşüşü yaşıyor olabilirsin. Diğer donanımlarında bir sıkıntı yok gibi.

Bende de 12400f var ama böyle bir sorun yaşamadım. Valorant'ta en düşük 300fps alıyorum, genelde 340 civarlarında fps. Lol oynayan birisi değilim o yüzden ona ait değerleri maalesef ki paylaşamıyorum.
lolde 150 200 arası geziyor ama eski bilgisayarımda zaten bu değerleri alıyordum

eldekileri kullandım yani 4600mhz destekliyormuş. 3600mhz ram alsam sorun düzelecek mi ?

eldekileri kullandım yani 4600mhz destekliyormuş. 3600mhz ram alsam sorun düzelecek mi ?
Kesin bir şey demem yanlış olur, sonuçta bilgisayardan çok anlayan birisi değilim ama diğer parçalarında sıkıntı yok gibi duruyor. Aldığın fps değerinin düşüklüğü driver ya da Valorant güncelleme kaynaklı da olabilir. Her ihtimali değerlendirmek gerek. Başka kişilerin de konuyu görüp onların da görüşünü düşünüp ona göre hareket etmek daha sağlıklı olur.

Kesin bir şey demem yanlış olur, sonuçta bilgisayardan çok anlayan birisi değilim ama diğer parçalarında sıkıntı yok gibi duruyor. Aldığın FPS değerinin düşüklüğü driver ya da Valorant güncelleme kaynaklı da olabilir. Her ihtimali değerlendirmek gerek. Başka kişilerin de konuyu görüp onların da görüşünü düşünüp ona göre hareket etmek daha sağlıklı olur.

İşlemci bazlı oyunlarda bu sıkıntı oluyor. RDR2 Spider-Man Ultra ayarlarda 0 sıkıntıyla oynuyorum.

İşlemci bazlı oyunlarda bu sıkıntı oluyor. RDR2 Spider-Man Ultra ayarlarda 0 sıkıntıyla oynuyorum.
Tuhaf, acaba işlemcinizde mi bir sıkıntı var. Sistemimiz yakın sistemler hatta işlemcimiz aynı ama benim fps değerlerim ile sizinkiler arasında 2 katlık bir fark var neredeyse (Valorant için konuşuyorum).

Hocam işlemciniz 3994mhz'de mi çalışıyor bahsettiğiniz düşük fps değerlerini aldığınız oyunlarda?

Geri
Yukarı