i5 12400F RTX 4060 sistem vs PS5

Kumrucu35

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba,

642ab1cc-c9c6-48f3-b057-0b149b5111ac1212.jpg

Yukarıda bilgileri bulunan sistem mi daha iyidir PS5 mi? Elimde PS5 bulunuyor ve yukarıdaki sistem ile takas etmek istiyorum.
Sistemde eksikler ya da sorun var mıdır? PS5 ile kıyasladığımda oyunlarda beni idare eder mi?
İlginiz ve cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

PS5 mi? Oyunlar daha pahalı oluyor. Ayrıca parçaları değiştirebilmek ve iyileştirme yapabilmek için kolaylık da var masaüstü PC'de.

Peki bu sistem aldığımda bana PS5 aratmaz değil mi? Performans olarak işimi görür mü? Yükseltme olarak da ne önerirsiniz? Sıvı soğutma ya da ne eklenebilir M.2 SSD dışında?

Son düzenleyen: Moderatör:
PS5 ya da yeni çıkacak PS5 Pro alırsanız optimizasyon, darboğaz gibi dertleriniz olmaz. Verilen destek dahilinde yıllarca oyunlarınızı oynarsınız. PS Plus ile zaten pek bir oyun derdiniz olmaz.

PC tarafında yükseltme imkanınız olur, doğru. Ama mimarinin ve parçalarınızın verdiği imkan kadar açılabilirsiniz. H610 bir anakarta 14700K takmak intihar olur. Daha iyi bir ekran kartı aldığınızda ya işlemci ya çözünürlük yükseltmeniz gerekir.

O sistem 1080P oyunculuğu hedefliyor. 1080P'de grafikleri PS5'i aratmaz ama öyle 2K isterim veya PS5'in kalite modunda oynattığı 1800P çözünürlüklerde de oynamak isterim diyorsanız orada patlar. PS5 normalde 4060'tan daha iyi bir oyun deneyimine sahip.
2k veya 4k 4060' da bulamaz. Bulur ama performans alamaz. Ona uygun monitör 4060Ti ve üstü ekran kartı. Şimdi var da var.

PS5'ya da yeni çıkacak PS5 Pro alırsanız optimizasyon, darboğaz gibi dertleriniz olmaz. Verilen destek dahilinde yıllarca oyunlarınızı oynarsınız. PS Plus ile zaten pek bir oyun derdiniz olmaz.

PC tarafında yükseltme imkanınız olur, doğru. Ama mimarinin ve parçalarınızın verdiği imkan kadar açılabilirsiniz. H610 bir anakarta 14700k takmak intihar olur. Daha iyi bir ekran kartı aldığınızda ya işlemci ya çözünürlük yükseltmeniz gerekir.

3 senedir PS5 kullanıyorum çıktığı günden beri oyun olarak bir derdim yok. O konuda haklısınız ama ben artık CS Valorant gibi rekabetci oyunlar oynamak istiyorum. Hikayeli oyun oynayan birisi değilim. Oynayacağım Max oyun Warzone olur onda da elimdeki montiörde sizce kaç FPS alırım? Monitörüm de ASUS SG27AQ1A 27" 1440p 180 Hz. Bu durumda ne yapmalıyım?
PC geçiş sebebim hikayeli oyunlarda da ekstra olarak Türkçe dil desteği ekleyebilmemiz.

2K veya 4K 4060'da bulamaz. Bulur ama performans alamaz. Ona uygun monitör 4060 Ti ve üstü ekran kartı. Şimdi var da var.

Bu durumda elimdeki monitörü de 1080p 24" e çekmem gerekecek mi yoksa 27" 1440p ile de bu sistemde oyunlarda oyun oynayabilir miyim? Kafamda deli sorular.

Alacağım sistemi arttırmak yerine ileride daha yüksek DDR5 destekli bir kasa toplamak olurdu t. Ek düşüncem şu anda erişebileceğim sistem bana keşke PS5 verip bu sistemi almasaydım dememek.

3 senedir ps5 kullanıyorum çıktığı günden beri oyun olarak bir derdim yok o konuda haklısınız ama ben artık cs valorant gibi rekabetci oyunlar oynamak istiyorum hikayeli oyun oynayan birisi değilim oynayacağım max oyun warzone olur onda da elimdeki montiörde sizce kaç fps alırım monitörüm de asus sg27aq1a 27" 1440p 180 hz bu durumda ne yapmalıyım.
pc geçiş sebebim hikayeli oyunlarda da ekstra olarak türkçe dil desteği ekleyebilmemiz

bu durumda elimdeki monitörü de 1080p 24" e çekmem gerekecek mi yoksa 27" 1440p ile de bu sistemde oyunlarda oyun oynayabilir miyim kafamda deli sorular.

alacağım sistemi arttırmak yerine ileride daha yüksek ddr5 destekli bir kasa toplamak olurdu tek düşüncem şuanda erişebileceğim sistem bana çeşke ps5 verip bu sistemi almasaydım dememek
Ps5 güncel sayılır. İstersen acele etme. Ben de 4060 kullanan biriyim. Bana sorarsan süper değil.

3 senedir PS5 kullanıyorum çıktığı günden beri oyun olarak bir derdim yok. O konuda haklısınız ama ben artık CS Valorant gibi rekabetci oyunlar oynamak istiyorum. Hikayeli oyun oynayan birisi değilim. Oynayacağım Max oyun Warzone olur onda da elimdeki montiörde sizce kaç FPS alırım? Monitörüm de ASUS SG27AQ1A 27" 1440p 180 Hz. Bu durumda ne yapmalıyım?
PC geçiş sebebim hikayeli oyunlarda da ekstra olarak Türkçe dil desteği ekleyebilmemiz.
Bu durumda geçişiniz 7500F - RTX 4070 serisi temelli bir sistem için olmalı. Aldığınıza değsin ve uzun süre kullanım sağlayın.

4060'lı PC'ye ve PS5'e sahibim. PS5 sadece özel oyunlar için iyi. Onlar da yavaş yavaş PC'ye geliyor zaten. Bir de arkadaşlarla oynanacaksa eğer çevre PC kullanıyorsa PS5 iyice anlamsız kalıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı