i5-12400F RTX 4070 sistem parçaları uyumlu mu?

sckrts

Hectopat
Selamlar,
kendimce pazarama'da 12 taksit yapılabildiği için göz kararı bir sistem topladım. Ekranı 4070 seçtim sırf uzun vadede götürsün diye. 4060 veya 4060Ti düşürebilirim beni uzun vade götürür mü? Her yeni çıkan uygunu ultra oynamak gibi bir durumum yok. Zaman geçirmek aynı zamanda yazılımla uğraştığım için o konuda da beni üzmemesi için intel i5 işlemci düşündüm. İnceleyip eksikleri yorumlayarak ve fiyatı düşürebiliyorsak nasıl düşürebiliriz konusunda aydınlatırsanız sevinirim, ürünleri ekliyorum. Teşekkürler.

Ekran kartı:
Anakart:
İşlemci:
Kasa (Özellikle beyaz seçtim beyaz olup daha uygunu varsa belirtirseniz sevinirim):
Ram(2x16):
Ssd:

Uyumlu değil. Seçtiğin anakart AM4 soket işlemcileri destekliyor. Yani AMD işlemcileri takılabilir, 12400F takamazsın. DDR5 RAM koymuşsun, onu da o anakarta takamazsın, o da uyumsuz.

Seçtiğin kasa bu bütçe için fazlasıyla gereksiz ve kötü. Seçtiğin SSD dandik, o paraya o alınmaz. Sistemde güç kaynağı da yok.

Bütçeni belirt, uygun bir şey önerelim.

@Caner Uncu yorumun için teşekkür ederim, 30-40 bin arası düşünüyorum. Kasa beyaz, işlemci Intel, ekran kartı 4070 olmasını da planlıyorum.
İsteklerin doğrultusunda böyle bir sistem ortaya çıkıyor hocam. Anakart kısmi beyaz, ekran kartı ve kasa bembeyaz:

₺41.700 tutuyor böyle. Eğer bütçemi aşar dersen SSD'yi 500 GB önereyim. AMD düşünürsen 7500F ile daha uygun bütçeli toplanır bu arada.

@Caner Uncu hocam selamın aleyküm, bahsettiğiniz ürünleri pazaramada olabildiğince topladım beyaz takıntımdan vazgeçtim ve aşağıdaki gibi bir sepet oluşturdum. Sepet indirimleriyle birlikte 42.290 TL'ye denk geliyor ve maximum kartta faizsiz 12 taksit imkanı oluyor. Parçalarda bir hata yanlışlık var mı diye inceleyebilir misiniz? Örneğin kasa 750W güç kaynağı ile birlikte geliyor. Bu ekran kartı 3 fanlı buraya sığar mı? İlginiz ve yardımlarınız için tekrar teşekkür ederim.
Linkler:
İşlemci , Anakart , Ram , Ssd , Ekran kartı , Kasa
Resimler:
1702157380480.png

1702157399506.png

Hocam SSD İtopya'da ₺2.400'ye satılıyor, oradan alma şansınız varsa daha iyi olur.

Bu ekran kartı 3 fanlı buraya sığar mı?
Ekran kartı uzunluğu 323 mm. Koyduğunuz kasanın maksimum ekran kartı uzunluk desteği ise 400 mm. Yani rahatlıkla sığar, yaklaşık 7.5 cm boş alan kalır. @sckrts

Ekran kartı olarak bunu tercih edebilirsiniz:

Daha serin ve sessiz. Tabii sade bir model, RGB falan barındırmıyor.

@Caner Uncu hocam şöyle bir ekran kartı var fiyat çok farkettiği için bunu tercih edeceğim sanırım eksi bir yanı olur mu?
1702235804372.png

@Caner Uncu hocam sistemi aldim 38 civarina denk geldi, tesekkurler yardiminiz icin

@Caner Uncu hocam sistemi aldim 38 civarina denk geldi, tesekkurler yardiminiz icin

Son düzenleme:
@Caner Uncu hocam şöyle bir ekran kartı var fiyat çok fark ettiği için bunu tercih edeceğim sanırım eksi bir yanı olur mu?
Kusura bakmayın yeni gördüm mesajınızı. Performans anlamında neredeyse hiçbir fark yok. Birkaç FPS anca etki eder belki. Soğutma, ses seviyesi ve marka farkı var o kadar. Fiyatı uygunmuş, alınabilir.

@Caner Uncu hocam sistemi aldim 38 civarina denk geldi, tesekkurler yardiminiz icin.
Hayırlı olsun, umarım memnun kalırsınız.

Geri
Yukarı