i5-12400F & RTX3060 sistem nasıldır?

Sistem gayet güzel, darboğaz yapmaz, alınabilir.

2 GB saf kas gücünden kıstın, Ram seçimin yukardakinden daha kötü, bence 3060 12 GB daha mantıklı bir seçim olur. Videoda FSR ve DLSS kapalı.
Hocam 2gb Saf güçten kısmadım Vram'dan kıstım. 6700 12gb vramı olsa çok daha iyi olurdu. Rami ben seçmedim hazır sistem. FSR'ye ihtiyacı olacağını sanmıyorum. Anca yeni çıkacak olan Starfield için olabilir. FSR 3.0 gelecek zaten.

Intel i5 12400F.
ASUS Dual GeForce RTX 3060 12 GB.
ASUS Prime H610M e.
Legend 700 512 GB SSD.
Corsair Vengeance LPX 2x8 16 GB RAM.
Gaming 650b güç kaynağı.
ASUS TUF Gaming GT301 kasa.
20.500 TL, alınır mı? Darboğaz yapar mı?

Pardon önceden aynı sistemi atmışım 😔

Ne 5-6 FPS farkmı var 3060 ile 6800 arasında.

Hocam boş verin arkadaş NVIDIA istiyor demek ki. Ben olsam da AMD istemem açıkçası helede otomatik güncellemenin hemen yapılabildiği bu dönemlerde. Bir gün önce çalışırken diğer gün güncelleme yapıyor bir bakıyorsunuz kart ölü. AMD de bu olay çok yaşanıyor ve önemli işleri olan kişiler için hiç uygun durumlar değiller. Mesela bende AMD tercih etmiyorum sorunu çözemeyeceğimden değil o sorunu çözerken verdiğim gereksiz emek yüzünden. Bu aralar yaptığım işlerde bilgisayarımı açık bırakıyorum geceleri mesela AMD kartlarda rahat uyunmuyor açıkçası. Eğer arkadaş oyun oynayacaksa sadece tercih edebilir açıkçası ancak bilgisayardan çok anlamıyorsa ve bilgisayara oturduğunda WattMan hatası alıp hevesinin kaçmamasını istiyorsa AMD kart seçmesi çok iyi olmaz. Bazıları çözdüler artık olmuyor diyor ancak hala hata alanları görüyorum ve bu forumda bile kaç ay önceki driver stabil diye önerenleri görüyorum.

Hocam boş verin arkadaş NVIDIA istiyor demek ki. Ben olsam da AMD istemem açıkçası helede otomatik güncellemenin hemen yapılabildiği bu dönemlerde. Bir gün önce çalışırken diğer gün güncelleme yapıyor bir bakıyorsunuz kart ölü. AMD de bu olay çok yaşanıyor ve önemli işleri olan kişiler için hiç uygun durumlar değiller. Mesela bende AMD tercih etmiyorum sorunu çözemeyeceğimden değil o sorunu çözerken verdiğim gereksiz emek yüzünden. Bu aralar yaptığım işlerde bilgisayarımı açık bırakıyorum geceleri mesela AMD kartlarda rahat uyunmuyor açıkçası. Eğer arkadaş oyun oynayacaksa sadece tercih edebilir açıkçası ancak bilgisayardan çok anlamıyorsa ve bilgisayara oturduğunda WattMan hatası alıp hevesinin kaçmamasını istiyorsa AMD kart seçmesi çok iyi olmaz. Bazıları çözdüler artık olmuyor diyor ancak hala hata alanları görüyorum ve bu forumda bile kaç ay önceki driver stabil diye önerenleri görüyorum.

Daha yeni MSI RX 6800'lü sistem aldım, umarım üzülmem. Tek amacım oyun. Bu yazınız biraz şevkimi kırdı, pişman olur muyum diye 😔

Geri
Yukarı