i5 12400F & RTX3060 Ti sistem darboğaz yapar mı?

Hocam o çözünürlükte oynamanızı tavsiye etmem. Sistemi de ne kadara alıyorsunuz?

i5 12400F ve 3060 Ti bir sistem düşünüyorum ama darboğaz yapar mı acaba? Monitör olarak da Casper'ın 200Hz 1 ms olan bir monitörü alacağım, 23 küsur 24 inç mi ne. Ve ben genelde oyunları hep 1024&768 düşük ve orta ayarda oynuyorum. Bu şekilde yapar mı acaba? Bilen arkadaşlar varsa ve yardımcı olursa sevinirim 😊

Hocam 3060 Ti varken ve monitörünüzde küçük değil neden 1024x768?

Hocam o çözünürlükte oynamanızı tavsiye etmem. Sistemi de ne kadara alıyorsunuz?

Vallahi monitör ve düşündüğüm sisteme bazı eklemeler ile 23-25 arası ama ilk hali ile 19-20 arasında 👐 Neden peki bir sıkıntı falan mı olur?

Hocam 3060 Ti varken ve monitörünüzde küçük değil neden 1024x768?
Valla alışkanlık ilk pc den şimdiye kadar genelde öyle oynadım 😁 Bide kasmasın,sistemi yormasın diye 👐 Ama tabi bu sistemde böyle oynarsam bir sıkıntı olur mu,yani darboğaz vs.bilmiyorum hocam 😏 Eğer yaparsa oynamam tabi 🙂

Vallahi monitör ve düşündüğüm sisteme bazı eklemeler ile 23-25 arası ama ilk hali ile 19-20 arasında 👐 Neden peki bir sıkıntı falan mı olur?
Hocam 19-20 arasına bu ikiliyi tavsiye ederim.

25 civarına da bunları tavsiye ederim.

İki sistem de attığınızdan daha iyi özellikle 2.’sini alabilirseniz çok daha iyi performans alırsınız.

Vallahi monitör ve düşündüğüm sisteme bazı eklemeler ile 23-25 arası ama ilk hali ile 19-20 arasında 👐 neden peki bir sıkıntı falan mı olur?

Vallahi alışkanlık ilk PC'den şimdiye kadar genelde öyle oynadım 😁 bir de kasmasın, sistemi yormasın diye 👐 ama tabii bu sistemde böyle oynarsam bir sıkıntı olur mu, yani darboğaz vs. bilmiyorum hocam 😏 eğer yaparsa oynamam tabii 🙂

1024x768 çözünürlükte darboğaz yapabilir. 1920x1080 de kullanmanız daha iyi olacaktır. Düşük çözünürlükte kullanmak o ekran kartına eziyet olur benim düşüncem.

1024x768 çözünürlükte darboğaz yapabilir. 1920x1080 de kullanmanız daha iyi olacaktır. Düşük çözünürlükte kullanmak o ekran kartına eziyet olur benim düşüncem.
Darboğaz yapma ihtimali varsa dediğiniz ayarları yaparım o halde 👐 Masaüstü çözünürlüğü nasıl olmalı o ayara göre,fark edermi acaba ❓

Hocam 19-20 arasına bu ikiliyi tavsiye ederim.

25 civarına da bunları tavsiye ederim.

İki sistem de attığınızdan daha iyi özellikle 2.’sini alabilirseniz çok daha iyi performans alırsınız.
Sağolasın hocam,bunlarda iyiymiş 👐 Özellikle dediğin gibi ikincisi.Yani i5 12400f 3060 ti oc yerine ikinci sistemi öneriyorsunuz.İkinci sisteme 5600x 1 tb ssd 480-500 gb ek ssd veya sata ssd bide küçük bir işlemci soğutucu ile daha iyi olur diye düşünüyorum 🤗

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı